PŚ w biegach: Wygrana Hanny Falk

Szwedka Hanna Falk wygrała w Duesseldorfie bieg sprinterski Pucharu Świata na 800 m techniką dowolną. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Natalia Korostieliewa, a trzecia była Słowenka Vesna Fabjan. Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice), a także żadna z reprezentantek Polski nie startowały.

 

"Zrezygnowaliśmy ze startu w sprintach w ten weekend na rzecz przygotowania się do występu w Davos i ostatnich w tym roku zawodach w Słowenii" - powiedział PAP trener Kowalczyk Aleksander Wierietielny.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Korostieliewa zepchnęła Kowalczyk na trzecie miejsce i wyprzedza ją o trzy punkty. Na czele jest Finka Aino-Kaisa Saarinen. W klasyfikacji sprintu Polka spadła na drugą lokatę. Liderką jest Falk, która ma o 36 pkt więcej od dwukrotnej mistrzyni świata z Liberca.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 12-13 grudnia w szwajcarskiej miejscowości Davos.

Finał sprintu:
1. Hanna Falk (Szwecja) 1.45,5 2. Natalia Korostieliewa (Rosja) strata 0,1 s 3. Vesna Fabjan (Słowenia) 0,2 4. Ida Ingemarsdotter (Szwecja) 1,2 5. Celine Brun-Lie (Norwegia) 1,3 6. Kirsi Peraelae (Finlandia) 5,5

Klasyfikacja generalna PŚ po 4 z 30 zawodów:
1. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 179 pkt 2. Natalia Korostieliewa (Rosja) 161 3. Justyna Kowalczyk (Polska) 158 4. Petra Majdic (Słowenia) 152 5. Hanna Falk (Szwecja) 136 6. Marit Bjoergen (Norwegia) 132

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook