PŚ w biathlonie: Wygrana Jonsson, Pałka 28

PAP / ŁK

Reprezentantka gospodarzy, obrończyni Pucharu Świata Helena Jonsson wygrała bieg na 15 km w inauguracyjnych zawodach biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkiej miejscowości Oestersund. Tuż za nią uplasowała się jej rodaczka Anna Carin Olofsson-Zidek, trzecie miejsce zajęła Białorusinka Daria Domraczewa, a czwarte Rosjanka Swietłana Sliepcowa.

Najlepiej z Polek spisała się Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), która uplasowała się na 28. pozycji. Z 20 strzałów spudłowała dwa, podczas pierwszej i drugiej wizyty na strzelnicy. Nie udał się pierwszy start pozostałym reprezentantkom Polski. Najsłabiej na strzelnicy spisała się najbardziej doświadczona Magdalena Gwizdoń (KKS Bielsko-Biała) - sześć pudeł i 80. lokata. Agnieszka Cyl (z domu Grzybek) była 52. (cztery niecelne strzały), tuż za nią znalazła się Weronika Nowakowska (pięć pudeł), a Paulina Bobak (cztery pudła) zajęła 82. miejsce.

Z czołowej "20" tylko czterem zawodniczkom udało się strzelić bezbłędnie, ale żadna z nich nie zdołała pokonać świetnie biegającej Heleny Jonsson, która na strzelnicy pomyliła się raz. Szwedka o 26,2 wyprzedziła Olofsson Zidek oraz o 1.16,4 Domraczewą. Niespodzianką jest słaba dyspozycja Niemek. Żadna z siedmiu startujących nie znalazła się w czołowej 10. Najlepsza, Juliane Doell, była 12. - strata 2.10,4.