Kucera nie wystąpi na Igrzyskach

Kanadyjski narciarz John Kucera, który doznał złamania lewej nogi podczas supergiganta alpejskiego Pucharu Świata w Lake Louise, nie wystąpi w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver (12-28 lutego).

 

Kucera wywalczył w marcu w Val d'Isere tytuł mistrza świata w zjeździe i był jedną z największych nadziei gospodarzy na zdobycie olimpijskich medali w konkurencjach szybkościowych. W niedzielę 25-letni zawodnik miał groźnie wyglądający wypadek na trasie supergiganta w Lake Louise i wprost ze stoku został przewieziony helikopterem do szpitala. Dokładne badania wykazały skomplikowane złamanie obu kości lewej nogi i lekarze zdecydowali się na natychmiastową operację.

 

Początkowo nikt nie chciał wypowiedzieć się na temat terminu powrotu narciarza na alpejskie trasy. Jednak w poniedziałek po południu na stronie internetowej kanadyjskiej federacji narciarskiej pojawił się komunikat medyczny, w którym główny lekarz kanadyjskiej drużyny Christopher Irving napisał: "Specyfika urazu jest skomplikowana i będzie wymagała długotrwałej rehabilitacji, co uniemożliwi Kucerze start w igrzyskach olimpijskich".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?