Rekordowa kara dla Sereny Williams

Serena Williams została ukarana przez Międzynarodową Federację Tenisa rekordową kwotą 82,5 tys. dolarów za obrazę sędziny podczas wrześniowego meczu US Open. Jej udział w tej imprezie może też być zawieszony, jeśli w którymś z turniejów Wielkiego Szlema w przeciągu dwóch lat dopuści się poważnego wykroczenia (dodatkowo kara wzrośnie wówczas do 175 tys. dolarów).

 

W końcówce meczu półfinałowego US Open z Kim Clijsters, Amerykanka nakrzyczała na sędzinę liniową, która wskazała jej błąd stóp przy serwisie. Po podwójnym błędzie serwisowym, Williams wdała się już w kłótnię z sędziną. Wcześniej rzucała po korcie rakietą. Ostatecznie przegrała z Belgijką 6:4, 7:5.

 

"Wezmę tę piłkę i wepchnę ci ją do gardła" - miała powiedzieć tenisistka do sędziny. Takie zachowanie groziło jej zawieszeniem. Po dwóch dniach przeprosiła za swoje zachowanie, tłumacząc je ogromnymi emocjami.

 

Williams za awans do półfinału US Open dostała 350 tys. dolarów, a w całym poprzednim sezonie zarobiła na korcie 6,5 mln dolarów.

Wcześniej najwyższą kwotą - 48 tys. dolarów ukarany był w 1990 roku Jeff Tarango.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?