PŚ: Krężelok osiemnasty, wygrał Northug

PAP/PR

Norweg Petter Northug wygrał w fińskim Kuusamo bieg na 15 km techniką klasyczną zaliczany do klasyfikacji narciarskiego Pucharu Świata. Drugie i trzecie miejsce zajęli Rosjanie Maksym Wylegżanin oraz Aleksander Legkow. Janusz Krężelok był osiemnasty, Marcin Kreczmer - 32., a Mariusz Michałek (wszyscy AZS AWF Katowice) - 93.

Na piątym kilometrze na czele stawki znajdował się Rosjanin Maksym Wylegżanin. Wysoką siódmą pozycję zajmował Marcin Kreczmer, ale później stopniowo spadał w klasyfikacji.

Za półmetkiem mocno przyspieszył Northug, trzykrotny mistrz świata z Liberca, który specjalizuje się raczej w biegach techniką dowolną. W niedzielę w Kuusamo walczył do końca o zwycięstwo i wyprzedził Wylegżanina zaledwie o 1,2 sekundy. Norweg został liderem Pucharu Świata.