Rajd Lotosu: Wygrana Kajetana Kajetanowicza

Mistrz Polski w sezonie 2010 Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał w niedzielę 7. Rajd Lotos Baltic Cup, pierwszą tegoroczną eliminację mistrzostw Polski i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

 

Drugie miejsce zajął Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) ze stratą 36,7 s, a trzecie wicemistrz Polski z ubiegłego roku Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) - strata 2.13,0. Sołowow, który prowadził po pierwszym dniu rajdu, w niedzielę miał pecha. Wyjechał na trasę jako pierwszy, ale dwa razy złapał "kapcia", a na początku jechał w gęstym, padającym śniegu. W efekcie stracił do Kajetanowicza ponad dwie minuty.

 

Z dwunastu rozegranych odcinków specjalnych Kajetanowicz wygrał pięć, w tym trzy niedzielne. Drugiego dnia imprezy doskonale pojechał także Bębenek, triumfator trzech pozostałych niedzielnych odcinków specjalnych.

 

W punktacji rajdowych samochodowych mistrzostw Polski prowadzi Kajetanowicz - 39 pkt, przed Bębenkiem - 37 pkt i Sołowowem - 31 pkt. W sezonie 2011 zaplanowano siedem eliminacji rajdowych mistrzostw Polski, z których jedna odbędzie się za granicą - Rally Kosice na Słowacji. Do kalendarza wrócił Rajd Karkonoski, ale wypadły czeska Bohemia i Warszawski.

 

Wyniki Rajdu Lotos:
1. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 1:49.30,7
2. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) strata 36,7 s
3. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) 2.13,0
4. Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer Evo IX) 3.51,0
5. Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer Evo V) 4.01,4
6. Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo IX) 6.04,7

Wspomóż Nas
Tagi: rajd, sport

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?