PŚ: Kowalczyk przegrała z Bjoergen

Podium w Drammen (od lewej): Justyna Kowalczyk, Marit Bjoergen, Aino Kaisa Saarinen (fot. PAP/EPA/Terje Bendiksby)

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną w norweskim Drammen. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen. Była to ostatnia póba na długim dystansie przed zbliżającymi się mistyrzostwami świata. W niedzielę w Drammen odbędą się jeszcze biegi sprinterskie.

Po niespełna dwóch kilometrach sobotniego biegu Marit Bjoergen wyprzedzała Justynę Kowalczyk o 7,3 sek. Polka była trzecia. Przegrywała także o 3 sekundy z Finką Aino Kaisą Saarinen.

Po pięciu kilometrach nasza biegaczka wyprzedziła już Saarinen, ale do Bjoergen traciła już ponad 12 sekund. Im bliżej do mety, tym strata była większa. Marit Bjoergen pokonała Justynę Kowalczyk o 17,3 sek. Trzecie miejsce zajęła Aino Kaisa Saarinen.