Justyna Kowalczyk trzecia w sprincie "łyżwą"

Justyna Kowalczyk, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich, zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką dowolną podczas zawodów rozgrywanych w rosyjskim Rybińsku. Zwyciężyła Słowenka Vesna Fabjan przed swoją rodaczką Katją Visnar.

 

W Rosji zabrakło niezwykle groźnych Norweżek z Marit Bjoergen na czele, oraz Szwedek - w tym Charlotte Kalli - które wybrały inny program przygotowań do mistrzostw świata w Oslo. Polka zdecydowała się szykować do najważniejszej imprezy sezonu metodą startową, widać jednak, że wcześniej mocno popracowała nad swoimi słabszymi stronami. W efekcie podczas sprintów prezentowała się bardzo dobrze, nie zostawała w tyle po sygnale startera, a na dystansie biegła dużo lepszym technicznie stylem dowolnym.

Kowalczyk, która w eliminacjach miała czwarty czas, wygrała swoje biegi ćwierćfinałowy i półfinałowy. W pierwszym bardzo dobrze wystartowała, objęła prowadzenie, by w środkowej części dystansu na chwilę oddać pierwsze miejsce młodej Francuzce Laure Barthelemy, a zwycięskim finiszem nie pozostawić rywalkom najmniejszych złudzeń. W walce o finał zawodniczka z Kasiny początkowo znajdowała się za Katją Visnar, ale na podbiegu wyprzedziła rywalkę, a na finiszu nie pozwoliła Słowence na skuteczną kontrakcję.

W biegu finałowym Kowalczyk zmuszona była walczyć z trzema Włoszkami i dwoma Słowenkami. Po starcie Polka znalazła się na końcu stawki, której przewodziły zawodniczki ze Słowenii. Starała się przebić do przodu, ale rywalki zabiegały jej drogę. Na podbiegu Kowalczyk minęła wreszcie trzy Włoszki, ale na finiszu brakło jej już sił, by pokonać Vesnę Fabjan i Visnar. Polka zajęła trzecie miejsce, powtarzając wynik, jaki osiągnęła w Rybińsku przed rokiem.

 

Klasyfikacja generalna PŚ po 23 z 31 zawodów:
1. Justyna Kowalczyk (Polska) 1576 pkt
2. Arianna Follis (Włochy) 975
3. Marit Bjoergen (Norwegia) 922
4. Marianna Longa (Włochy) 888
5. Petra Majdic (Słowenia) 864
6. Therese Johaug (Norwegia) 812
7. Charlotte Kalla (Szwecja) 755
8. Riitta-Liisa Roponen (Finlandia) 504
9. Krista Lahteenmaki (Finlandia) 493
10. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) 488
...
60. Paulina Maciuszek (Polska) 45

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?