Skoki narciarskie: Pięciu Polaków w konkursie

Trzech polskich skoczków przebrnęło przez kwalifikacje do środowego konkursu Pucharu Świata na skoczni Vogtland-Arena w Klingenthal. W zawodach wystąpi zatem pięciu reprezentantów biało-czerwonych, bowiem Adam Małysz i Kamil Stoch udział mieli zagwarantowany.


Jako pierwszy z podopiecznych Łukasza Kruczka na belce pojawił się Tomasz Byrt. Najmłodszy z reprezentantów nie zawiódł, skacząc 126,5 metra. To wystarczyło do kwalifikacji z 33. miejsca. Znacznie lepiej niż podczas treningów zaprezentował się Rafał Śliż. Skoczył 123 metry i do kwalifikacji zabrakło mu zaledwie 0,1 punktu. Piotr Żyła i Stefan Hula uzyskali taką samą odległość - 132 metry. Dało im to ex-aequo 20 miejsce w kwalifikacjach, które wygrał Gregor Schlierenzauer dzięki lotowi na odległość 143,5 metra.

Z zawodników pierwszej dziesiątki klasyfikacji Pucharu Świata, mających zagwarantowany udział w konkursie, najdalej skoczył Simon Ammann - 145 metrów jest rekordem skoczni. Z próby zrezygnował Kamil Stoch, który oddał dwa dobre skoki podczas sesji treningowej. Podobnie uczynił lider klasyfikacji PŚ Thomas Morgenstern. Adam Małysz uzyskał odległość 137,5 metra.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook