MŚ: Trzeci tytuł Huefner, dyskwalifikacja Polki

Niemka Tatjana Huefner po raz trzeci w karierze zdobyła złoty medal mistrzostw świata w saneczkarstwie. Na olimpijskim torze w Cesanie wyprzedziła rodaczkę Natalie Geisenberger i Kanadyjkę Alex Gough. Ewelinę Staszulonek zdyskwalifikowano po pierwszym ślizgu.

 

Mistrzyni olimpijska z Vancouver, pochodząca z Oberwiesenthal 27-letni Huefner jest zdecydowanie najlepszą zawodniczka obecnego sezonu Pucharu Świata - triumfowała sześciokrotnie, a tylko raz, w Koenigssee, zajęła drugie miejsce, za Geisenberger.

 

Niespodzianką in minus w niemieckiej ekipie jest piąta pozycja Anke Wischnewski, regularnie plasującej się na podium PŚ. Przegrała z bardzo dobrze spisującą się na treningach Gough i Austriaczką Niną Reithmayer.

Staszulonek (AZS AWF Katowice) po pierwszym ślizgu sklasyfikowana była na 13. miejscu, ale w drugim nie wystartowała. "Ewelinę wylosowano do kontroli i okazało się, że jej waga, łącznie ze strojem, sprzętem i dociążeniem, przekracza o 400 gramów dopuszczalny limit. Nigdy wcześniej nie miała dyskwalifikacji, szkoda tym bardziej, że miała realne szanse na wejście do dziesiątki" - powiedział trener reprezentacji Polski Marek Skowroński.

 

Tor w Cesanie jest wyjątkowo pechowy dla Staszulonek; to właśnie we Włoszech jesienią 2007 roku uległa bardzo groźnemu wypadkowi, po którym wiele miesięcy wracała do zdrowia.


Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook