MŚ: Trzeci tytuł Huefner, dyskwalifikacja Polki

Niemka Tatjana Huefner po raz trzeci w karierze zdobyła złoty medal mistrzostw świata w saneczkarstwie. Na olimpijskim torze w Cesanie wyprzedziła rodaczkę Natalie Geisenberger i Kanadyjkę Alex Gough. Ewelinę Staszulonek zdyskwalifikowano po pierwszym ślizgu.

Mistrzyni olimpijska z Vancouver, pochodząca z Oberwiesenthal 27-letni Huefner jest zdecydowanie najlepszą zawodniczka obecnego sezonu Pucharu Świata - triumfowała sześciokrotnie, a tylko raz, w Koenigssee, zajęła drugie miejsce, za Geisenberger.

Niespodzianką in minus w niemieckiej ekipie jest piąta pozycja Anke Wischnewski, regularnie plasującej się na podium PŚ. Przegrała z bardzo dobrze spisującą się na treningach Gough i Austriaczką Niną Reithmayer.

Staszulonek (AZS AWF Katowice) po pierwszym ślizgu sklasyfikowana była na 13. miejscu, ale w drugim nie wystartowała. "Ewelinę wylosowano do kontroli i okazało się, że jej waga, łącznie ze strojem, sprzętem i dociążeniem, przekracza o 400 gramów dopuszczalny limit. Nigdy wcześniej nie miała dyskwalifikacji, szkoda tym bardziej, że miała realne szanse na wejście do dziesiątki" - powiedział trener reprezentacji Polski Marek Skowroński.