Alpejski PŚ: Klauss Kroell wygrał zjazd

30-letni Austriak Klauss Kroell wygrał na trasie Lauberhorn w szwajcarskim Wengen zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Jego rodak, prowadzący w klasyfikacji generalnej Michael Walchhofer był jedenasty ze stratą 1.83.

 

Pozostałe miejsca na podium zajęli Szwajcarzy: Didier Cuche - strata 0,14 s i Carlo Janka - 0,39 s.

 

Kroell odniósł trzecie zwycięstwo w karierze w PŚ, a drugie w zjeździe. Po raz pierwszy triumfował 7 marca 2009 roku na olimpijskiej trasie w norweskim Kvitfjell, a wcześniej 23 stycznia wygrał supergigant w Kitzbuehel.

 

Jedyny Polak startujący w Wengen, urodzony w Zakopanem 20-letni Michał Kłusak uzyskał czas 2.43,78, o ponad 12 s gorszy od Kroella i został sklasyfikowany na 48. pozycji.

 

Na trasie w Wengen, uważanej za jedną z najtrudniejszych na świecie, na niektórych odcinkach zawodnicy osiągają prędkość ponad 140 km/h. To sprawia, że słabiej wyszkoleni technicznie mają poważne problemy, szczególnie na jej wąskich odcinkach, które zabezpieczane są specjalnymi bandami ochronnymi.

 

W jedną z nich uderzył 27-letni Niemiec Stephan Keppler. Po wypadku został śmigłowcem odwieziony do szpitala. Wywrotkę miał także doświadczony Szwed Patrick Jaerbyn, ale on nie poniósł na szczęście żadnych obrażeń i o własnych siłach opuścił trasę zjazdu.

 

Walchhofer, uważany za głównego kandydata do zwycięstwa, w środkowej części trasy popełnił błąd, wytracił prędkość i strat nie był w stanie odrobić w dolnym odcinku.

 

Po sukcesie w Wengen Kroell awansował na 13. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 256 pkt. Prowadzi nadal Chorwat Ivica Kostelic - 626 pkt.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?