Sikora z biathlonowym "Oskarem" od kibiców

Tomasz Sikora odebrał w środę w niemieckim Ruhpolding drugiego w karierze biathlonowego "Oskara". Otrzymał to wyróżnienie we wprowadzonej po raz pierwszy kategorii - nagroda kibiców.

 

Na 37-letniego Sikorę oddało głosy ponad 32 tysiące kibiców z całego świata. Nie zabrakło poparcia nawet z dalekiej Nowej Zelandii. W 2010 roku Polak uznany został za najlepszego zawodnika roku. Sikora jest trzecim sportowcem, obok Norwegów Ole Dinara Bjoerndalena i Emila Hegle Svendsena, który ma w kolekcji dwa "Oskary".

 

Pozostałymi laureatami nagrody zostali: Daria Domraczewa (Białoruś) - najlepsza zawodniczka roku, Emil Hegle Svendsen (Norwegia) - najlepszy zawodnik, Stephane Boutiaux (Francja) - najlepszy trener, Martin Fourcade (Francja) - odkrycie roku, Jeremy Kokesh (USA) - nagroda dziennikarska, przedstawiciel organizatora imprez sportowych APF Volker Schmid (Austria) oraz serwisant reprezentacji Włoch Simone Biondini (Austria) - kategoria Fair Play.

 

Pomysłodawcą przyznawanych od 2003 "Oskarów" jest niemiecki dziennikarz i działacz sportowy Helmut Hanus. "Oskar" to kryształowa sylwetka biathlonisty, wysokości 29 cm.

 

Największe sukcesy w karierze Tomasza Sikory to zdobycie srebrnego medalu 21. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku na 15 km ze startu wspólnego oraz mistrzostwo świata w rywalizacji na 20 km w Anterselvie (2005) i wicemistrzostwo w Oberhofie (1984).

 

Polak 22 razy stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Pięć razy wygrał, osiem razy był drugi i dziewięć trzeci. Startował w pięciu igrzyskach olimpijskich (1994, 1998, 2002, 2006 i 2010).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook