Justyna Kowalczyk Sportowcem Roku!

Justyna Kowalczyk Sportowcem Roku (fot. PAP/Grzegorz Momot)
inf. wł./ŁK

Justyna Kowalczyk została wybrana najlepszym Sportowcem Polski w 2010 roku w 76. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Drugie miejsce zajął Tomasz Gollob, a trzeci był Adam Małysz.

Nie było zaskoczenia. Kowalczyk była zdecydowanym faworytem. Także kolejne miejsca nie wzbudziły kontrowersji. Małym zaskoczeniem jest wysoka, czwarta pozycja Maji Włoszczowskiej, reprezentującej mało popularną dyscyplinę - jaką jest kolarstwo górskie - oraz stosunkowo niskie pozycje lekkoatletów. Pierwszą dziesiątkę zamknęły nieoczekiwane medalistki igrzysk olimpijskich - łyżwiarki szybkie Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska. Trenerem Roku został Aleksander Wieretielny a Drużyną - mistrzowie świata na żużlu.