PLH: Naprzód Janów nadal walczy o "szóstkę"

inf. wł. / ŁK

Piękne bramki, składne akcje i bramkarskie popisy... Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Katowicach, gdzie Naprzód Janów podejmował Stoczniowca Gdańsk. Janowianie musieli wygrać, aby nadal liczyć się w walce o awans do czołowej szóstki po rundzie zasadniczej. Stoczniowcowi do zapewnienia awansu wystarczało zdobycie punktu.

Jako pierwsi bramkę zdobyli tuż po rozpoczęciu gry gospodarze, podawał Miroslav Zatko a bramkarza Stoczniowca Przemysława Odrobnego pokonał Marcin Słodczyk. Goście wyrównali po kilkudziesięciu sekundach (gol Macieja Rompkowskiego), a po upływie pół minuty wyszli na prowadzenie. Bramkę na 1:2 zdobył Tomasz Ziółkowski. Gospodarze wyrównali jeszcze w pierwszej tercji grając w przewadze, a celnym strzałem popisał się Viktor Kubenko.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia Stoczniowca - Michała Elżbieciaka pokonał Bartłomiej Wróbel. Druga przewaga Naprzodu ponownie przyniosła podopiecznym Jaroslava Lehockiego bramkę wyrównującą. Gospodarze poszli za ciosem i zdobyli kolejne gole. Dwubramkowe prowadzenie Naprzodu utrzymało się tylko przez 4 minuty, a straty Stoczniowca zmniejszył Jarosław Rzeszutko.

W 55. minucie Stoczniowiec zdobył bramkę wyrównującą, po kontrze i strzale Josefa Vitka w sieci oprócz krążka znalazł się bramkarz gospodarzy i obrońca Rafał Bernacki, ale sędzia po analizie zapisu wideo gola nie uznał. Minęły dwie minuty i zamiast remisu na tablicy wyników wyświetliło się dwubramkowe prowadzenie gospodarzy, a strzelcem gola był Tomasz Jóźwik. Gdańszczanie nie zdołali odwrócić losów meczu i punktu potrzebnego do awansu do finałowej szóstki muszą szukać w ostatniej kolejce, w meczu z silnym Zagłębiem. Naprzód, który ma 2 punkty straty do Stoczniowca w ostatnim meczu rundy zasadniczej zagra z Unią Aksam.

Awans do czołowej szóstki zapewnił sobie za to, po wygranej 4:1 z liderującym GKS Tychy, zespół JKH GKS Jastrzębie. Zagłębie Sosnowiec przegrało po karnych z Wojasem Podhale Nowy Targ i spadło na 3 miejsce w tabeli, zamieniając się pozycjami z Comarch Cracovią, która wygrała po dogrywce w Toruniu z TKH Nestą. W meczu drużyn , które walczyć będą o utrzymanie Unia lepsza od KH Sanok.

Akuna Naprzód Janów - Energa Stoczniowiec Gdańsk 6:4 (2:2, 3:2, 1:0)
1:0 Słodczyk (Zatko) 00:44
1:1 Rompkowski 01:25
1:2 Ziółkowski (Furo) 02:01
2:2 Kubenko (Wilczek) 13:23, w przewadze
2:3 B. Wróbel 20:54
3:3 Zaťko (Kacíř) 26:01, w przewadze
4:3 Kacíř (Słodczyk) 28:59