Fed Cup: Radwańska, Linette, Jans i Rosolska

Urszula Radwańska, Magda Linette oraz deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska znalazły się w składzie tenisowej reprezentacji Polski na rozgrywki Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej.

 

W drużynie, powołanej przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, zabrakło Agnieszki Radwańskiej, obecnie 14. tenisistki świata, która wciąż leczy kontuzję lewej stopy (uległa przeciążeniowemu złamaniu kości palca i w listopadzie przeszła operację) i nie wiadomo kiedy rozpocznie sezon.

 

Krakowianka w przyszłym tygodniu poleci do Melbourne, gdzie jej młodsza siostra Urszula wystartuje w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open. Jeśli sama będzie się dobrze czuć i uzna, że jest w stanie grać, wystąpi w turnieju głównym. Ostateczną decyzję podejmie jednak w ostatniej chwili.

 

W reprezentacji zagra natomiast jej młodsza siostra Urszula, zajmująca obecnie 193. miejsce na świecie. W sierpniu 2009 roku była już 62. w rankingu, ale w ubiegłym roku w styczniu lekarze stwierdzili u niej pęknięcie jednego z kręgów w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Musiała pauzować ponad sześć miesięcy i teraz odrabia straty.

 

Obecnie drugą Polką w klasyfikacji WTA Tour jest Magda Linette - 177. Natomiast wśród deblistek Rosolska jest numerem 47., a Jans - 49.

Rywalizację w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej polska drużyna rozpocznie w dniach 31 stycznia - 6 lutego na twardych kortach w izraelskiej miejscowości Ejlat, obok ekip Austrii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Węgier, Izraela, Łotwy, Luksemburga, Holandii, Rumunii i Szwajcarii.

 

W wyniku losowania drużyny zostaną podzielone na cztery grupy, których zwycięzcy zagrają w parach play off o miejsce w barażach o Grupę Światową II w 2012 roku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?