PŚ: Fantastyczna walka Bjoergen i Kowalczyk

Marit Bjoergen znowu zwycięża (fot. PAP/EPA/ARNO BALZARINI)

Niesamowita Marit Bjoergen wygrała kolejny bieg zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Tym razem Norweżka była najlepsza na dystansie 15 km stylem dowolnym we francuskim La Clusaz. Świetnie spisała się Justyna Kowalczyk, która przegrała z Bjoergen zaledwie o 1 sekundę i była druga.

W La Clusaz o zwycięstwo walczyły tylko trzy biegaczki. Oprócz wspomnianych Bjoergen i Kowalczyk ochotę na wygraną miała jeszcze inna Norweżka Kristin Stoermer Steira. Właśnie ona przez dłuższy czas narzucała tempo biegu. To kosztowało ją w ostatniej fazie utratę sił. Przybiegła na metę ponad 10 sekund za Bjoergen. Czwarta zawodniczka, Włoszka Arianna Follis, straciła do zwyciężczyni ponad 1,20 min., to świadczy o ogromnej różnicy, jaka dzieli zwycięską trójkę od pozostałych biegaczek.

Nieźle spisała się Paulina Maciuszek, która zajęła 21 miejsce. Ewelina Marcisz była 41, Agnieszka Szymańczak 42, a Martyna Galewicz nie ukończyła biegu.