Jedna seria w Engelbergu, Stoch 9 a Małysz 14

Z powodu intensywnych opadów śniegu odwołana została druga seria konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zwycięzcą konkursu został Austriak Thomas Morgenstern, Kamil Stoch zajął 9. miejsce, a Adam Małysz 14.

Morgenstern skoczył 137 m, drugi był Austriak Andreas Kofler - 140 m (najdłuższy skok w konkursie), a trzeci jego rodak Wolfgang Loitzl - 136 m. O końcowej kolejności decydowały wyniki pierwszej serii. Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2009/2010 Szwajcar Simon Ammann był szósty - 129 m.

Piątkowy, dodatkowy konkurs PŚ był przeprowadzony w miejsce pierwszego z dwóch odwołanych w ostatni weekend w czeskim Harrachovie. W Czechach już po raz drugi z rzędu zawody nie odbyły się z powodu problemów z zimową aurą.

W Harrachovie padał śnieg i wiał porywisty wiatr, w Engelbergu rozegranie serii finałowej uniemożliwił gęsto padający śnieg, który zasypywał tory najazdowe.

W pierwszej serii, które wyniki zaliczono jako końcowe, z Polaków najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który wylądował na 128 m i po swoim skoku objął prowadzenie w konkursie. Ostatecznie zajął 9. pozycję, ex aequo z Norwegiem Rune Veltą.

Małysz uzyskał 124,5 m i po swoim skoku był 9. miejsce. W końcówce wyprzedziło go jeszcze pięciu skoczków i Polak spadł na 14. pozycję.

Marcin Bachleda po skoku na 116 m zajął 45. miejsce. W kwalifikacjach odpadli Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus i Stefan Hula.

W sobotę zaplanowany jest drugi konkurs. Kwalifikacje mają się rozpocząć o godzinie 12.15, a pierwsza seria o 13.45.