Biathlon: Zwycięstwo Norwegów, Polska 12.

Norweg Tarjei Boe finiszował jako pierwszy w rywalizacji sztafet (fot. EPA/ROBERT PARIGGER)

Polska sztafeta zajęła 12. miejsce w zawodach Pucharu Świata w biathlonie, przeprowadzonych w austriackim Hochfilzen. Zwyciężyła Norwegia przed Austrią i Francją.

W rywalizacji udział wzięło 26 sztafet. Polacy wystartowali w składzie Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora, Mirosław Kobus, Krzysztof Pływaczyk. Z bardzo dobrej strony pokazał się biegnący na drugiej zmianie Sikora, który wyprowadził sztafetę z 19. miejsca na szóste. Niestety, pudła na strzelnicy i słaby bieg Kobusa sprawiły, że Polacy przed ostatnią zmianą znaleźli się pod koniec drugiej dziesiątki. Startujący jako ostatni Pływaczyk finiszował jednak na niezłym 12. miejscu. Polacy wyprzedzili m.in. silną sztafetę rosyjską.