PŚ: Wygrana Morgensterna, Małysz piąty

Adam Małysz zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizację w norweskim Lillehammer wygrał Austriak Thomas Morgenstern.


Po pierwszej serii konkursu Małysz zajmował miejsce tuż za podium, a strata do prowadzącego Morgensterna wynosiła zaledwie 5 punktów. Austriaka i Polaka rozdzielali Norwegowie Tom Hilde oraz Johan Evensen. Pierwsza trójka skoczyła po 138,5 metra - o dwa metry dalej niż Polak.

Do drugiej serii awansowała trójka biało-czerwonych - Kamil Stoch skoczył 130 metrów i zajmował 21. miejsce, a Stefan Hula - 123,5 m (29. lokata). Na jednym skoku udział w konkursie zakończył Marcin Bachleda, choć wylądował zaledwie o metr krócej niż Hula.

W serii finałowej Polakom nie udało się poprawić swoich pozycji. Hula pozostał na 29. miejscu (skoczył 117,5 m), a Stoch spadł o jedną lokatę po próbie na odległość 119 metrów.

Skaczący jako czwarty od końca Małysz wylądował na 133 metrze, ale dał się wyprzedzić jednym punktem piątemu po pierwszej serii Andreasowi Koflerowi (132,5 m). Nie zawiódł Evensen (136 m), który zamienił się lokatami z Hilde (134 m). Zwycięzcą został Morgenstern. Austriak skoczył 137,5 metra nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto jest najlepszy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~karina 15:04:13 | 2010-12-05
Niezły jest ten Małysz, tyle lat i ciągle na szczycie

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook