Alpejski PŚ: Udana inauguracja Niemek, Polki...

Zwyciężczyni Viktoria Rebensburg na trasie (EPA/ALESSANDRO DELLA BELLA)

Slalomem gigantem kobiet w austriackim Soelden zainaugurowano sezon alpejskiego Pucharu Świata. Zwyciężyła Niemka Viktoria Rebensburg. Polki tradycyjnie daleko.

Po pierwszym przejeździe trzy czołowe miejsca zajmowały Niemki. Prowadziła Kathrin Hoelzl przed Marią Riesch i Rebensburg. Ta ostatnia w drugiej serii pojechała prawie bezbłędnie, podczas gdy jej koleżanki z drużyny narodowej traciły na trasie cenne setne sekundy. W efekcie Rebensburg sięgnęła po zwycięstwo, Hoelzl była druga, a Riesch wypadła poza pierwszą trójkę. Na najniższym stopniu podium stanęła Manuela Moelgg z Włoch.

Na pierwszym przejeździe udział w zawodach zakończyły Polki. Agnieszka Gąsienica-Daniel została sklasyfikowana na 49. miejscu, ze stratą 6,82 s do liderki. Z trasy wypadła natomiast Katarzyna Karasińska.