Vive Kielce przegrywa po raz trzeci z rzędu

Momir Ilić (z prawej) blokowany przez Mateusza Jachlewskiego w czasie meczu THW Kiel - Vive Kielce (fot. PAP/EPA/Angelika Warmuth)

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Vive Kielce przegrało na wyjeździe z niemieckim THW Kiel 29-33. Była to trzecia kolejna porażka zespołu z Kielc.

Szczypiorniści Vive Kielce grali w niedzielę przeciw najlepszej drużynie Europy. Naszpikowana gwiazdami ekipa THW Kiel była zdecydowanym faworytem. Ale kielczanie nie mieli zamiaru oddać punktów za darmo.

W pierwszej połowie doskonale spisywał się Rastko Stojković, był nie do zatrzymania przez niemieckich defensorów. Serb zdobył aż 10 z 13 bramek, które na koncie po 30 minutach miało Vive Kielce. Gdyby nie błędy w defensywie polski zespół nie schodziłby na przerwę z trzybramkową stratą (13-16).

W drugiej połowie Stojkovicia zaczęli w ofensywie wspomagać koledzy, jednak szczypironiści THW Kiel nie pozwolili naszej ekipie na odrobienie strat. Gospodarze grali zdecydowanie w obronie, a kielczanie spisywali się z kolei bardzo nierówno. Nie potrafili np. wykorzystywać kontrataków nawet grają w liczebnej przewadze. Zmarnowali kilka takich okazji, gdyby je wykorzystali wynik mógłby być inny. A tak skończyło się na trzeciej z rzędu przegranej w LM. Vive uległo THW Kiel 29-33.