Polscy lekkoatleci już podsumowali sezon

Zawodnik Roku - Piotr Małachowski, Trener Roku - Witold Suski, Niespodzianka Roku - sztafeta 4x100 m kobiet, Osobowość Roku - Anita Włodarczyk, Wyróżnienie Honorowe - Kamila Skolimowska - takiego wyboru dokonała kapituła Lauru Królowej Sportu 2010.

 

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek wieczorem w bydgoskiej Operze Nova. Najlepsi polscy lekkoatleci oraz szkoleniowcy przyjechali pod gmach okazałymi limuzynami, a weszli do niego po niebieskim dywanie.

 

Jak wyjaśnił wiceprezes PZLA, a jednocześnie prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński, niebieski dywan po którym weszli do opery laureaci, nawiązuje barwą do bieżni bydgoskiego stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

 

Owacją na stojąco odpowiedziała publiczność na wiadomość, że Laur Honorowy odbiorą Teresa i Robert Skolimowscy - rodzice zmarłej niespodziewanie 18 lutego 2009 roku w czasie zgrupowania w Portugalii mistrzyni olimpijskiej z Sydney (2000) w rzucie młotem.

 

"Kamila była perłą polskiej lekkoatletyki" - podkreślił prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, wręczając rodzicom prawdziwą perłę. W mieście nad Brdą Skolimowska odniosła kilka znaczących sukcesów, trzykrotnie poprawiając rekord Polski: w 1997 (63,48) oraz 2002 (72,23 i 72,60).

 

Specjalną nagrodę prezydenta Bydgoszczy otrzymała Włodarczyk, która 6 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka, podczas mityngu Enea Cup, ustanowiła rekord świata w rzucie młotem (78,30).

 

Wicemistrz olimpijski i świata, mistrz Europy w rzucie dyskiem Piotr Małachowski wspomniał, że ten czas jest podobny do tego sprzed roku. Wówczas z opóźnieniem rozpoczął przygotowania do sezonu, a powodem była rehabilitacja dłoni. Jednak to późniejsze "wejście w machinę" - jak zaznaczył - nie było przeszkodą w zdobyciu tytułu mistrza Europy 1 sierpnia w Barcelonie.

 

"Teraz również jestem na przymusowym urlopie. Dwa tygodnie temu miałem operację przepukliny brzucha. Przerwa w zajęciach potrwa pięć-sześć tygodni, ale... Jeśli to opóźnienie da mi w Korei Południowej w przyszłym roku złoty medal mistrzostw świata, to nic nie będę przyspieszał" - dodał.

 

Laur Królowej Sportu 2010 - laureaci (na pierwszym miejscu) i nominowani:

Zawodnik Roku - mistrz Europy w rzucie dyskiem i zwycięzca Diamentowej Ligi Piotr Małachowski, mistrz Europy w biegu na 800 m Marcin Lewandowski, wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Tomasz Majewski


Trener Roku: szkoleniowiec Małachowskiego - Witold Suski, trener rzutu młotem m.in. Anity Włodarczyk Krzysztof Kaliszewski, szkoleniowiec Marcina Lewandowskiego, brat Tomasz Lewandowski

 

Niespodzianka Roku: sztafeta 4x100 m (Marta Jeschke, Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Weronika Wedler) - brązowe medalistki ME, brązowy medalista ME w skoku o tyczce Przemysław Czerwiński, brązowa medalistka ME w rzucie dyskiem Joanna Wiśniewska,

 

Osobowość: Anita Włodarczyk

Laur Honorowy: Kamila Skolimowska

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook