Radwańska i debliści w ćwierćfinałach

Agnieszka Radwańska na korcie w Tokyo (fot. EPA/EVERETT KENNEDY BROWN )

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Tokyo. W Kuala Lumpur 1/4 finału turnieju ATP osiągnęli debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Radwańska nie miała problemu z pokonaniem Niemki Andrei Petković 6:3, 6:3. Notowana na 35. miejscu zawodniczka miała być trudną rywalką, ale krakowianka pokazała się z dobrej strony, grając bardzo pewnie. W pierwszym secie Polka dwukrotnie przełamała Niemkę. Na początku drugiej partii Radwańska przegrała własne podanie, ale błyskawicznei odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 3:1. Po 75 minutach gry Polka zwycięsko zeszła z kortu.

Petković rywalizowała z Radwańską w Tokio przed rokiem, także w 1/8 finału. Wówczas Polka wygrała w trzech setach.

W kolejnej rundzie przed krakowianką o wiele trudniejsze zadanie, bowiem rywalką Radwańskiej będzie rozstawiona z jedynką Karolina Wozniacki.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP na twardych kortach w Kuala Lumpur (z pulą nagród 947 750 dol.). Polscy tenisiści w pierwszej rundzie wygrali z Niemcem Frankiem Moserem i Czechem Davidem Skochem 6:1, 6:4.

Fyrstenberg i Matkowski występują jako najwyżej rozstawiony debel. Ich kolejnymi rywalami będą Szwed Johan Brunstrom i Amerykanin Scott Lipsky.

W Kuala Lumpur w deblu stanęła na starcie czwórka Polaków, jednak we wtorek Michał Przysiężny i Tomasz Bednarek przegrali w pierwszej rundzie z rozstawionymi z numerem drugim Czechem Frantiskiem Cermakiem i Słowakiem Michalem Mertinakiem 3:6, 2:6. Wcześniej Przysiężny odpadł w pierwszej rundzie singla.