Polacy wygrali, Szmal ma godnego następcę

Drugie zwycięstwo w towarzyskim turnieju odnieśli podopieczni Bogdana Wenty. W Bydgoszczy polscy szczypiorniści pokonali Słowaków 34:28.

W pierwszych minutach meczu prowadzenie objęli goście, ale od stanu 5:7 dla Słowaków nasi reprezentanci zdobyli 6 bramek z rzędu. Kolejne minuty spotkania upłynęły pod znakiem wyrównanej gry. Do przerwy gospodarze prowadzili 16:13. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W polskiej drużynie dobre zawody rozgrywał Bartłomiej Jaszka. Na uwagę zasługuje debiut młodego bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski - Piotra Wyszomirskiego. 21-latek w ostatnich minutach meczu popisał się kilkoma doskonałymi interwencjami, za sprawą których nasi reprezentanci spokojnie dowieźli zwycięstwo.

W drugim meczu turnieju Czechy wygrały z Rosją 28:26. Jutro - na zakończenie rywalizacji - Polacy zagrają z Rosją. Do zwycięstwa w turnieju podopiecznym Bogdana Wenty wystarczy remis.

Polska - Słowacja 34:28 (16:13)
Rosja - Czechy 26:28 (12:14)