Siostry Radwańskie w II rundzie US Open

Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie tenisowego turnieju US Open pokonała Hiszpankę Arantxę Parrę Santonję 6-4, 6-3. Do drugiej rundy awansowała również Urszula Radwańska, która wygrała z Rosjanką Anną Czakwetadze 6-3, 6-3.


Agnieszka Radwańska długo szukała sposobu na pokonanie niżej notowanej rywalki. Zaczęła źle. Przegrała swoje podanie do 30 popełniając po drodze kilka błędów. Ale już w drugim gemie zrewanżowała się rywalce. Później, do gema dziesiątego, obie panie wygrywały własne serwisy. Wreszcie w decydującym momencie Polka przełamała rywalkę i zwyciężyła 6-4.

 

Drugi set rozpoczął się identycznie jak pierwszy. Radwańska znowu przegrała swoje podanie, ale po chwili to ona wygrała breaka. W następnych gemach nasza tenisistka złapała już właściwy rytm. Bardzo efektowny był piątym gem, w którym Polka pokazała kilka pięknych, technicznych zagrań. Prowadziła 4-1. W kolejnych czterech gemach wygrywała ta, która serwowała. W ten sposób Agnieszka Radwańska wygrała z Arantxą Parrą Santonją 6-4, 6-3.

 

Do drugiej rundy awansowała także siostra Agnieszki Urszula. Pokonała ona Rosjankę Annę Czakwetadze 6-3, 6-3. To pierwsze w historii zwycięstwo młodszej z sióstr Radwańskich w turnieju US Open. 

 

We wtorek awans do kolejnej rundy zapewnił sobie także Łukasz Kubot. Polak razem z Austriakiem Oliverem Marachem pokonali brytyjsko-amerykański debel Ross Hutchins i Scott Lipsky 7-6 (7-4), 6-3. Z kolei debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrał z Hiszpanami Guillermo Garcią Lopezem i Albertem Montanesą 6-3, 6-4.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?