Żużel: Falubaz mistrzem, deszcz zakończył spotkanie

Falubaz Zielona Góra po 18. latach ponownie żużlowym mistrzem Polski. Zielonogórzanie wygrali na wyjeździe z broniącym tytułu Unibaxem Toruń 40:38.

 

Spotkanie rewanżowe lepiej rozpoczęli goście, wygrywając dwukrotnie 4:2. Następne biegi były wyrównane, w 5. biegu osamotniony po wykluczeniu Nielsa Iversena Rafał Dobrucki zdołał wygrać z parą gospodarzy. Po kolejnym starcie goście powiększyli przewagę w meczu do 6 punktów (15:21).

 

Niesamowite emocje przyniósł bieg ósmy. Po starcie na prowadzenie wyszła para Falubazu Iversen - Dobrucki, ale ten drugi został wyprzedzony przez Chrisa Holdera i Darcy'ego Warda. Na ostatnim łuku Holder objechał Iversena i Unibax wygrał 4:2, ale przewaga nadal należała do gości, którzy chwilę później zwyciężając w kolejnym biegu 5:1 powiększyli prowadzenie w dwumeczu do 14 punktów.


Strasznie wyglądający wypadek - ale na szczęście bez konsekwencji dla zawodników - zdarzył się w 10. starcie. Na łuku zderzyli się Adrian Miedziński z Unibaxu i Grzegorz Zengota z Falubazu. Powtórkę wyścigu w pełnym składzie wygrali gospodarze 5:1.

Remisowe biegi 11 i 12 sprawiły, że emocje w obozie Falubazu sięgnęły zenitu. Ale gospodarze nie zamierzali się poddawać. Po zwycięstwie 4:2, Unibax prowadził już podwójnie w kolejnym starcie, a Rafał Dobrucki próbując wcisnąć się pomiędzy rywali spowodował upadek Wiesława Jagusia i został wykluczony. Gdy wydawało się, że jeszcze wszystko w tym meczu jest możliwe, w powtórce prowadzący Adrian Miedziński zanotował uślizg, a na zawodnika gospodarzy wpadł Iversen. Sędzia wykluczył Miedzińskiego, a po chwili zakończył zawody z powodu obfitych opadów deszczu.

 

Falubaz po tytuł mistrzowski sięgnął po raz piąty. Poprzednio wygrywał w 1981, 1982, 1985 i 1991 roku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lkraczka 08:13:29 | 2009-10-26
Pracujemy nad tym, aby były tabele i na pewno takowe się pojawią w ostatecznej wersji portalu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Przemysław Proczek 08:07:05 | 2009-10-26
Jeżeli chodzi ogólnie o informacje sportowe to warto podać aktualną tabelę, może też wynik w dwumeczu itp. aby można było do cegoś te wyniki porównać, odnieść.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook