Stanford: Awans Radwańskiej do trzeciej rundy

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy turnieju w Stanford. Polka, rozstawiona w imprezie z numerem trzecim, pokonała Ukrainkę Olgę Sawczuk 7:6, 6:2.

Krakowianka długo męczyła się z zajmującą 158. miejsce w rankingu WTA rywalką. W pierwszym secie Radwańska zdołała wprawdzie dwukrotnie przełamać Ukrainkę, ale ta za każdym razem rewanżowała się 11. rakiecie świata. W tie-breaku, który rozstrzygał losy seta, początkowo górą była Sawczuk, która prowadziła już 4:2, ale Radwańska potrafiła się zmobilizować i rozstrzygnąć partię na swoją korzyść.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2. Później górę wzięło doświadczenie Polki, która wygrała kolejne cztery gemy i ostatecznie triumfowała w trwającym półtorej godziny meczu.