Wimbledon: Przysiężny odpadł w drugiej rundzie

Michał Przysiężny odpadł w drugiej rundzie singla wielkoszlemowego turnieju na trawiastej nawierzchni w Wimbledonie (z pulą nagród 13,725 mln funtów). Polak odpadł przegrywając z Tajwańczykiem Yen-Hsun Lu 4:6, 6:7(7), 3:6.

Polak sprawił w swoim pierwszym meczu na Wimbledonie niespodziankę, pokonując rozstawionego z numerem 17. Chorwata Ivana Ljubicicia 7:5, 7:6 (7-5), 6:3. W drugim spotkaniu było już gorzej, a na wynik wpływ miała kontuzja pleców naszego reprezentanta.

Mecz był wyrównany, ale więcej szczęścia miał Tajwańczyk. Przysiężny już w gemie otwarcia stracił własne podanie, co zadecydowało o porażce w pierwszym secie. O wygranej przez Lu drugiej partii zadecydował tie-break, minimalnie przegrany przez Polaka. W trzecim secie Przysiężny zagrał lepiej, przełamał rywala na 2:1, ale wówczas odezwała się kontuzja. Polak zdołał jeszcze wygrać gema przy własnym podaniu, prowadził 3:1, ale ból nie pozwolił mu na normalną grę. Rywal wygrał 5 gemów z rzędu i zwycięsko zakończył mecz.