Radwańska przegrała ze zmęczeniem

Agnieszka Radwańska niespodziewanie przegrała w półfinale turnieju WTA w Linzu z 55. w światowym rankingu Czeszką Petrą Kvitovą 3:6, 2:6. Polka była tak zmęczona, że momentami nie miała sił, by biegać po korcie i wiele teoretycznie łatwych piłek przelatywało bezpańsko obok niej.


Agnieszka już kilkakrotnie wypowiadała się na temat przemęczenia sezonem i częstymi grami. Apogeum kryzysu nadeszło chyba w Linzu, gdzie w normalnej dyspozycji nasza tenisistka nie miałaby problemów z popełniającą całą masę błędów Kvitovą. Ale w sobotę na walkę zabrakło sił. I jest to poważny znak, by zastanowić się nad zgłaszaniem Agnieszki do zbyt dużej ilości turniejów. Punkty punktami, ale najważniejsze jest zdrowie zawodniczki i nim szafować nie wolno.


Przed upragnionym turniejem Masters (bierze w nim udział 8 najlepszych tenisistek sezonu, a Radwańska jest teraz dziesiąta), jeszcze zawody w Moskwie. Tam Agnieszka musiałaby zdobyć o ponad 200 punktów więcej niż wyprzedzające ją Wiera Zwonariewa i Jelena Janković. Jednak przy takiej dyspozycji fizycznej trudno myśleć o sukcesie. Trzeba się raczej skupić na odpoczynku. Masters nie zając…, a nowy sezon już za niespełna dwa miesiące. Szkoda, by ten, który jeszcze trwa skończył się jakąś poważną kontuzją.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?