LM: Świetna postawa PGE Skry Bełchatów

W akcji Mariusz Wlazły (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w rewanżowym meczu pierwszej rundy fazy play off Ligi Mistrzów belgijskie Knack Randstad Roeselare 3-0 (21, 17, 15). Ponieważ przed tygodniem w Belgii bełchatowianie przegrali 2-3 o awansie do kolejnej rundy rozgrywek decydował tzw. złoty set. I tu lepszy był polski zespół, który wygrał tę partię 15-12.

W ubiegłym tygodniu bełchatowianie przegrali w Belgii, bo grali bez animuszu, jakby ospale. W rewanżu podobnie zagrał zespół belgijski. Trzy sety oddał prawie bez walki. Jedynym zawodnikiem, którego można wyróżnić w drużynie Knack Randstad był atakujący Hendrik Tuerlinckx.

Wyglądało, jakby Belgowie szykowali się na złotego seta. I rzeczywiście, w decydującej partii postawili poprzeczkę wyżej. Nie na tyle jednak, by bełchatowianie mieli jakiś kłopot. Choć po świetnym rozpoczęciu (3-0), nagle przyszło chwilowe załamanie (3-2, 6-6), ale po przerwie technicznej gospodarze znowu wypracowali sobie trzypunktową przewagę i z taką też różnicą zakończyli finałowego seta. Wygrali 15-12 a w nagrodę powalczą w drugiej rundzie fazy play off. Rywalem będzie rosyjski Zenit Kazań.