36 lat temu zniesiono w Polsce stan wojenny

PAP / kw
Poniedziałek, 22 lipca 2019, godz. 08:41
36 lat temu, 22 lipca 1983 r., zniesiono w Polsce obowiązujący od dwudziestu miesięcy stan wojenny. Jego formalne zakończenie nie oznaczało pełnego powrotu do względnych swobód sprzed jego wprowadzenia.
więcej

Białystok: policja publikuje wizerunki i szuka osób podejrzanych o zajścia na sobotnim Marszu Równości

PAP / kk
Niedziela, 21 lipca 2019, godz. 19:11
Podlaska policja publikuje w niedzielę wizerunki i prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości i znalezieniu osób podejrzanych o zajścia podczas sobotniego Marszu Równości, który przeszedł ulicami Białegostoku. Dotąd policja zatrzymała 25 osób.
więcej

Premier: będziemy walczyć o sprawiedliwą transformację energetyczną i środowiskową

PAP / kk
Niedziela, 21 lipca 2019, godz. 17:33
Będziemy walczyć o sprawiedliwą transformację energetyczną i środowiskową - zadeklarował w niedzielę w Siemianowicach Śląskich premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapewnił, że Śląsk pozostanie przemysłowym sercem Polski. Ocenił, że potrzeba zgody dla realizacji wielu śląskich i polskich spraw.
więcej

Witek o marszu w Białymstoku: nie ma przyzwolenia na zachowania godzące w prawa innych

PAP / kk
Niedziela, 21 lipca 2019, godz. 16:08
Nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania godzące w prawa innych - powiedziała w niedzielę szefowa MSWiA Elżbieta Witek odnosząc się do incydentów podczas białostockiego marszu równości. Dodała, że policja zapewnia bezpieczeństwo bez względu na głoszone hasła, światopogląd.
więcej

"Ustalenia (...) wskazują na to, że było to zabójstwo". Prokuratura twierdzi, że znaleziono ciało Dawida

PAP / kk
Niedziela, 21 lipca 2019, godz. 13:57
Wstępne ustalenia wskazują, że odnalezione ciało to ciało Dawida; postepowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku zabójstwa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Dodał, że prowadzone są czynności mające na celu pełną identyfikację.
więcej

KGP po marszu w Białymstoku: kto dopuścił się naruszenia prawa musi liczyć się z konsekwencjami

PAP / kk
Niedziela, 21 lipca 2019, godz. 10:01
Każdy, kto dopuścił się naruszenia prawa, musi liczyć się z konsekwencjami; zebrane dowody przekażemy prokuraturze - zaznaczył rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka odnosząc się do incydentów podczas białostockiego marszu równości.
więcej

MSZ: Polska wzywa Iran do natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu

PAP / jb
Sobota, 20 lipca 2019, godz. 21:19
Polska wzywa Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu - poinformowało w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odnosząc się do przejęcia przez Iran płynącego pod brytyjską flagą tankowca Stena Impero w cieśninie Ormuz.
więcej

Witek: rodzinie chłopca składam wyrazy współczucia; dziękuję służbom

PAP / jb
Sobota, 20 lipca 2019, godz. 18:40
Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek złożyła wyrazy współczucia rodzinie 5-letniego Dawida, prawdopodobnie którego ciało znaleziono w sobotę. Podziękowała też służbom za prowadzenie "szeroko zakrojonych poszukiwań".
więcej

Policja: znaleziono ciało dziecka, jesteśmy prawie pewni, że to 5-letni Dawid

PAP / jb
Sobota, 20 lipca 2019, godz. 17:34
Na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim znaleziono ciało dziecka; jest to najprawdopodobniej 5-letni Dawid - przekazał dziennikarzom w sobotę Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.
więcej

IMGW ostrzega: na Podlasiu burze z gradem

PAP / jb
Sobota, 20 lipca 2019, godz. 16:35
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa podlaskiego.
więcej

GOPR zachęca do spacerów po górach - warunki są bardzo dobre

PAP / jb
Sobota, 20 lipca 2019, godz. 12:30
Doskonałe warunki do spacerów są na szlakach turystycznych w Beskidach - poinformował w sobotę ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Łukasz Skwara. W górach funkcjonują koleje linowe, jest słonecznie.
więcej

Co roku ok. 7 - 8 tys. zgłoszeń zaginięć małoletnich

PAP / jb
Sobota, 20 lipca 2019, godz. 10:25
Co roku policja otrzymuje ok. 7 - 8 tys. zgłoszeń o zaginięciu osób małoletnich. 95 proc. dzieci w ciągu pierwszych 7 dni od zgłoszenia zaginięcia trafia z powrotem do swoich domów. Zdarzają się jednak przypadki, że dziecko jest poszukiwane przez wiele lat - informują eksperci.
więcej

W Sejmie odbyło się I czytanie projektu o Państwowej Komisji ds. pedofilii

KAI / df
Piątek, 19 lipca 2019, godz. 20:11
Podczas 84. posiedzenia Sejmu miało miejsce I czytanie rządowego projektu ustawy o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15.
więcej

Mazowieckie: Pogrzeb ojca zaginionego Dawida

PAP / df
Piątek, 19 lipca 2019, godz. 17:15
Ojciec zaginionego 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego został w piątek pochowany na Cmentarzu Komunalnym we wsi Szczęsne pod Grodziskiem Mazowieckim.
więcej

Rozbicki: informacja o śmierci Adama Słodowego to fake news

PAP / df
Piątek, 19 lipca 2019, godz. 16:22
Adam Słodowy żyje. Informacja o jego śmierci była fake newsem - poinformował PAP Maciej Rozbicki, krewny Adama Słodowego. Wcześniej informację o jego śmierci podały media.
więcej

Pięć kąpielisk nad Zatoką Gdańską zamkniętych z powodu sinic

PAP / df
Piątek, 19 lipca 2019, godz. 15:22
Do czterech kąpielisk w Gdańsku zamkniętych od czwartku z powodu sinic, które pojawiły się w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, w piątek po południu dołączyło kolejne - w Mikoszewie. Sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.
więcej

Sejm za udzieleniem rządowi absolutorium za 2018 r.

PAP / kk
Piątek, 19 lipca 2019, godz. 12:27
Sejm przyjął w piątek sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 r. i opowiedział się za udzieleniem rządowi absolutorium. Zeszły rok zakończył się dla budżetu deficytem w wysokości 10,4 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 0,4 proc. PKB.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?