Marsz za legalizacją marihuany we Wrocławiu

Około 2 tys. osób wzięło udział w sobotę we Wrocławiu w marszu zwolenników legalizacji marihuany. Marsz wyruszył spod wrocławskiej Hali Stulecia i głównymi ulicami stolicy Dolnego Śląska przeszedł pod Sąd Okręgowy.

 

Jak powiedział PAP Paweł Leśniański z Inicjatywy Wolne Konopie, ideą marszu jest zwrócenia uwagi na "irracjonalną politykę narkotykową w Polsce". "Zamyka się w więzieniach ludzi za względnie nieszkodliwą używkę, gdy tymczasem legalnie można kupić alkohol, który jest o wiele bardziej kryminogenny i szkodliwy" - tłumaczył Leśniański.

 

Wyjaśnił, że Inicjatywa Wolne Konopie domaga się legalizacji marihuany na własny użytek oraz zezwolenia na uprawę na własny użytek. - Chcemy również amnestii dla skazanych za posiadanie - mówił Leśniański. Według niego, chodzi o około 10 tys. osób.

 

Uczestniczy marszu skandowali "Sadzić, Palić, Zalegalizować" oraz "Cały Wrocław pali z wiadra" (chodzi o formę palenia marihuany - przyp. PAP).

 

Na czele pochodu jechała ciężarówka, z której puszczano muzykę. Wśród uczestników marszu pojawiło się dwóch kandydatów do Sejmu z Ruchu Palikota, którzy popierają legalizację marihuany w Polsce.

 

Według szacunków policji w marszu wzięło udział około 2 tys. osób. Nie odnotowano żadnych incydentów.

 

W Polsce za posiadanie niewielkiej ilości marihuany grozi do trzech lat więzienia. Z kolei za uprawę konopi indyjskich do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~jer 21:48:17 | 2011-10-01
+Tutaj też by się przydali koledzy z NOP-u...
fajnych masz kolegów

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

JUDA 21:31:40 | 2011-10-01
 +Tutaj też by się przydali koledzy z NOP-u...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook