Stawką w wyborach - przyszły budżet UE?

Szef MSZ, wiceszef PO Radosław Sikorski ocenił, że stawką w wyborach parlamentarnych jest przyszły budżet UE. Jak dodał, Polacy muszą wybrać, czy chcą, aby budżet UE negocjowała Anna Fotyga i Antoni Macierewicz, czy Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski i Donald Tusk.

 

- Stawką w tych wyborach jest to, czy będzie nowy wieloletni budżet europejski i czy on będzie większy niż obecnie, czy mniejszy. Czy wynegocjujemy 300 miliardów złotych - aby dokończyć modernizację Polski, czy też tych pieniędzy nie będzie - powiedział Sikorski we wtorek na konferencji prasowej.

 

Jak dodał, Polacy będą decydować nie tylko o tym, kto będzie rządził w Polsce, ale także o tym, kto będzie negocjował budżet unijny.

 

Sikorski mówił, że Polska - za rządów PO - jest w dobrej pozycji, aby uzyskać korzystny wynik dla naszego kraju - jeśli chodzi o budżet UE.

 

- Pytam PiS, czy naprawdę zależy im na większych pieniądzach dla Polski, czy też nie mają ekipy, która jest w stanie to uzyskać. Wybierajcie państwo, czy chcecie aby (budżet unijny) negocjowała Anna Fotyga i Antoni Macierewicz, czy też Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski i Donald Tusk - powiedział Sikorski.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

janusz.nestor 15:08:13 | 2011-09-20
 Apogeum DYPLOMACJI p. Ministra MSZ!!!
Pozdrawiam: Janusz

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?