Zginęli w wyniku uderzenia o ziemię

Według wstępnych wyników sekcji zwłok, pilot i trzy dziewczynki, uczestniczący w katastrofie Cessny 182 21 sierpnia pod Krakowem, zginęli w wyniku uderzenia o ziemię, tj. z powodu obrażeń wielonarządowych charakterystycznych dla ofiar wypadków powietrznych.

 

Krakowska prokuratura, prowadząca śledztwo w tej sprawie, nie dysponuje jeszcze ostatecznymi wynikami sekcji zwłok. Wstępne ustalenia dotyczą jednak śmierci ofiar w wyniku obrażeń wielonarządowych - podało PAP we wtorek wiarygodne źródło zbliżone do śledztwa.

 

Do wypadku doszło w niedzielę, 21 sierpnia, wieczorem, kiedy samolot Cessna 182 uderzył w dom na obrzeżach Nowej Huty. W wypadku zginął 42-letni pilot, od niedawna dyrektor Aeroklubu Krakowskiego i trzy nastolatki. Budynek, obok którego spadł samolot, spłonął. Mieszkańcom domu nic się nie stało.

 

Krakowska policja jest w posiadaniu filmu, który ukazuje fragment lotu Cessny 182. Film pokazuje pierwsze minuty od startu samolotu i - jak dowiedziała się PAP - raczej nie wnosi nic nowego do śledztwa. Film nakręcili paralotniarze, którzy latali w okolicy lotniska w Pobiedniku.

 

Jak poinformowano PAP we wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej: "w tego typu katastrofach samolotowych obrażenia wielonarządowe są najczęstszą przyczyną śmierci ofiar. Każda inna możliwość jest czymś wyjątkowym".

 

Także w niedzielę w Witowicach Dolnych k. Nowego Sącza rozbił się samolot typu Eurostar, który wystartował z lotniska w Łososinie Dolnej. W wypadku zginął pilot i pasażer, obaj w wieku 52. lat. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu gromadzi dowody w sprawie wypadku lotniczego. W toku śledztwa powoła biegłego, który oceni materiał dowodowy i wyda opinię.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook