Wpisy wzywające do zamachu na premiera

Szef Radosław Sikorski powiedział w piątek dziennikarzom w Sejmie, że w czwartek na stronach internetowych dziennika "Rzeczpospolita" ukazał się wpis, który bezpośrednio wzywa do zamachu na premiera Donalda Tuska i na niego .

 

"Ktoś napisał: Mam nadzieję, że znajdzie się Niewiadomski (Eligiusz Niewiadomski to zabójca prezydenta Gabriela Narutowicza - PAP), który odstrzeli ciebie i twojego guru Tuska" - poinformował Sikorski.

 

Minister stwierdził jednak, że jeśli złoży doniesienie w tej sprawie, to niektórzy będą komentować, że znowu władza "czepia się wolności słowa i nadreagowuje".

 

"Wydaje mi się, że jeśli mamy poradzić sobie z taką morderczą mową nienawiści, to i wy - media - musicie pomóc. To gazeta ma adres IP osoby, która tego wpisu dokonała i myślę, że na gazecie ciąży obowiązek złożenia doniesienia o podżeganiu do zamachu" - zaznaczył Sikorski.

 

Kilka dni temu Sikorski kolejny raz zwrócił się do prokuratora generalnego ws. stanowczego ścigania wypowiedzi, również tych z internetu, nawołujących do nienawiści. Masakra w Norwegii - podkreślił Sikorski - "pokazują, że granica między słowami a czynami nie bywa zbyt odległa".

 

W liście datowanym na 26 lipca, przekazanym w czwartek PAP, szef MSZ przypomniał, że już kilkakrotnie pisał do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, "zwracając uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą tolerowanie w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w internecie, mowy nienawiści".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.2

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Groszek 13:36:11 | 2011-07-30
Wstyd mi przed całym światem i Jamajką, że mamy takiego ministra pacana.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 11:28:42 | 2011-07-30
Przecież latwo sprawdzić, że na forum Rzeczpospolitej są często po kilkaset wpisów pod kążdym artykułem, a tych artykułu - do których można dodawać komentarze - jest nawet do dziesięciu, Więc dziennie się tam dopisuje po kilka tysięcy wpisów, zas w ciągu tygodnia może być nawet kilkanaście tysięcy. Więc pan minister - który jest utrzymywany z pieniędzy podatników - siedzi i codziennie wyczesuje te kilka tysiecy wpisów, w znacznej częścu mocno mętnych i bełkotliwych - w poszukiwaniu takiego, za którego można straszyć prokuraturą właściciela strony ? Może pan minister by sie jednak zajął czyms pożytecznym, albo niech siedzi i studiuje te komentarze, ale za własne pieniądze.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Moherowy Beret 23:34:57 | 2011-07-29
Łapaj złodzieja!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 22:40:32 | 2011-07-29
To kolejny etap walki rządu z mediami. Najpierw minister za pomocą prokuratury doprowadził do zamknięcia forów "Faktu" i "Wprost", teraz zaczyna straszyć Rzeczpospolitą. Nie puścił jeszcze w ruch prokuratury, ma nadzieję, że gazeta sama zlikwiduje swoje forum, a następni będa likwidować już bez wezwania pana ministra.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dociekliwy 19:19:14 | 2011-07-29
To prowokacja według najlepszych tradycji rosyjskiej Ochrany. Sami sobie wpisali , żeby przykryć raport smoleński i wyjść na ofiary a nie katów. Nie pamiętam , aby jakikolwiek polski minister tak się wygłupiał

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sikorski I mały 16:48:25 | 2011-07-29
 MINISTER OD DOŻYNANIA WATAHY dał głos, po prowokacji kolegi Niesiołowskiego na  stronach internetowych dziennika "Rzeczpospolita".

Sikorka idiotka,
głupsza, niż się zdaje,
strojna barwną krajką,
z głową jak makówka,
nieprzyjaciel kota,
ojciec pięciu jajek,
z których każde jajko
pełne jest półgłówka,
przyparta do drzewa
pierzem rudosinem,
toczy głośne swary
z innym znów kretynem,
po czym śpiewa, śpiewa
głupstwa nie do wiary.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jaga 16:27:49 | 2011-07-29
A kto takie klimaty wprowadził (strzelanie do kaczek itp) jak nie formacja p. Sikorskiego ? ZAGROŻENIE gdy dotyczy ludzi PO, PRZYKLASK jeśli chodzi o PIS.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~anonim 10:44:38 | 2011-07-29
Niepokojąco brzmią słowa ministra o kontroli netu. Z jednej strony - zgoda, z drugiej - dlaczego tak wybiórczo się żali. Przecież znajdzie w sieci wszelakie przejawy nienawiści: złorzeczenia wobec jego przeciwników politycznych i medialnych, nawoływania do likwidacji całych grup. Czy to mu już nieprzeszkadza? Tylko antysemityzm i antyplatformerstwo? Jak już jedzie, to po całości, bez faworyzowania w cierpiętnictwie kogokolwiek, nie ważne czy to mniejszość czy większość.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?