Kolejna bomba wybuchła w Krakowie

Kolejna bomba wybuchła w Krakowie

PAP / drr
65-letni...
Policja nie...
Jak wynika z...

ZOBACZ TAKŻE

65-letni mężczyzna został ranny w wyniku wybuchu ładunku wybuchowego, znalezionego w niedzielę na posesji przy ul. Krymskiej w Krakowie - poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 

Policja nie wyklucza, że wybuch ładunku domowej roboty może mieć związek z poprzednimi dwiema eksplozjami, do jakich doszło na terenie pobliskiego Borku Fałęckiego 29 czerwca.

 

Jak wynika z pierwszych ustaleń policji, mężczyzna znalazł na terenie swojej posesji rurkę PCV. Kiedy chciał ją wyrzucić, doszło do eksplozji. Z ranami nóg trafił do szpitala.

 

Policja zabezpiecza ślady i wyjaśnia okoliczności wybuchu. Na miejscu pracował m.in. robot pirotechniczny, który zebrał resztki bomby. Zostaną one zbadane w laboratorium kryminalistycznym.

 

To kolejny w ciągu ostatnich trzech tygodni wybuch w Krakowie. Policja apeluje do mieszkańców okolicy, by nie dotykali przedmiotów znalezionych na posesjach.

 

14 lipca w wyniku eksplozji, do jakiej doszło w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Skarżyńskiego w Nowej Hucie, ranny został 35-letni mężczyzna. Znalazł on paczkę przed drzwiami swojego mieszkania; w trakcie jej rozpakowywania nastąpił wybuch. Z ranami twarzy trafił do szpitala, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Jak ustalono, rannemu kilka miesięcy temu grożono śmiercią. Ktoś miał także uszkodzić jego samochód; sprawy zostały umorzone.

 

29 czerwca w rejonie Borku Fałęckiego w Krakowie doszło do dwóch wybuchów, w których trzy osoby zostały ranne. Pierwsza eksplozja miała miejsce przy ul. Siarczanej, gdy 52-letnia właścicielka domu jednorodzinnego otwierała pilotem bramę garażu. Kobieta oraz jej 22-letni syn zostali ranni. Druga eksplozja nastąpiła przy ul. Jeleniogórskiej, gdy 55-latek próbował przenieść coś z piwnicy.

 

Policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informację o tym, kto podłożył ładunki wybuchowe w domach jednorodzinnych. Wcześniej na terenie Borku Fałęckiego i Swoszowic doszło do serii podpaleń samochodów i garaży.

 

Według policji, wybuch przy ul. Skarżyńskiego z 14 lipca nie ma związku z czerwcowymi eksplozjami w rejonie Borku Fałęckiego. Policja nie wyklucza natomiast związku tych eksplozji z niedzielnym wybuchem.

 

Sprawę wybuchów na posesjach bada specjalna grupa, powołana przez małopolskiego komendanta policji. - Decyzją komendanta grupa ta dziś została wzmocniona przez kilkanaście dodatkowych funkcjonariuszy z wydziałów operacyjnych. Dla małopolskiej policji jest to sprawa priorytetowa - powiedziała Katarzyna Cisło.

 

Jak poinformowała, policjanci uzyskali już dużo sygnałów, które są sprawdzane; nie o wszystkich ustaleniach policja może mówić. W dalszym ciągu liczy na informacje od mieszkańców.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~rajdulek 14:28:21 | 2011-07-17
Ktoś się bawi w bombardiera, a policja twierdzi, że to nie ma związku. W końcu w Polsce codziennie, w każdym mieście, na wielu posesjach wybucha jakaś bomba ;). To jest tak logiczne, że naprawdę mieszkaniec Krakowa nie powinien się obawiać przedmiotów, które nagle się pojawiają na jego terenie ;)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook