Sikorski ostrożnie o kandydacie na szefa MFW

Polska jest zbyt małym akcjonariuszem MFW, by samodzielnie forsować swojego kandydata na szefa tej instytucji - ocenił minister Radosław Sikorski. Obsada stanowiska była poruszana podczas spotkania Trójkąta Weimarskiego w Bydgoszczy.

 

"Polska ma świetnych kandydatów na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ale jest stosunkowo niewielkim akcjonariuszem tej instytucji. Przestrzegam jednak przed nadmierną ekscytacją tym tematem, bo dobrego kandydata łatwo «spalić»" - podkreślił minister Radosław Sikorski po spotkaniu w Bydgoszczy.

Szef polskiego MSZ, a także przedstawiciele Francji i Niemiec unikali spekulacji na temat nazwisk możliwych kandydatów na szefa MFW. Podkreślano zgodnie, że najważniejsze jest ustalenie wspólnego stanowiska w tej sprawie przez kraje europejskie.

"Nie rozmawialiśmy na temat konkretnych kandydatów, ale warto tę sprawę omówić. Warto ustalić wspólnego kandydata, bo to nasz wspólny interes, by utrzymać wysoką pozycję Europy w MFW" - podkreślił minister Alain Juppe.

Wypowiedź szefa francuskiego MSZ była powtórzeniem stanowiska wygłoszonego wcześniej przez Christine Lagarde, ministra finansów i gospodarki Francji. Juppe nie zaprzeczył w Bydgoszczy, że w jego opinii to właśnie Lagarde byłaby odpowiednim kandydatem Europy na stanowisko szefa MFW.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?