Policja zatrzymuje kolejnych pseudokibiców

Policjanci zatrzymali 21 pseudokibiców, którzy brali udział w burdach na bydgoskim stadionie. Jak powiedział we wtorek PAP komendant główny Andrzej Matejuk, planowane są kolejne zatrzymania, policja zidentyfikowała w sumie ponad 70 osób.

 

Akcja będzie kontynuowana przez kilka najbliższych dni - zapowiedział Matejuk.

 

Bydgoska prokuratura, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, poinformowała, że skompletowano już dowody pozwalające na postawienie zarzutów 33 osobom.

 

Do zamieszek doszło w ubiegły wtorek. Chuligani zdemolowali stadion Zawiszy, gdzie w finale Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała w rzutach karnych Lecha Poznań. Zgodę na organizację meczu wydano mimo negatywnej opinii policji o bezpieczeństwie na stadionie. Szkody wyrządzone przez pseudokibiców sięgają kilkuset tysięcy złotych.

 

- Ci, którzy zostali już zatrzymani, to kibice zarówno Lecha - 11 osób, jak i Legii - 10 osób. Zostali zidentyfikowani na podstawie nagrań z monitoringu. Zebrany dotąd materiał dowodowy pozwala na postawienie im zarzutów niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska i czynnej napaści na służby porządkowe, m.in. na policjantów - wyjaśnił szef policji.

 

Jak dodał, wtorkowe zatrzymania to dopiero początek akcji. - Zidentyfikowaliśmy już ponad 70 osób. Chcemy, by wszyscy pseudokibice zamieszani w burdy na stadionie w Bydgoszczy zostali ukarani - dodał. Komendant główny poinformował również, że Legia i Lech zapewniły policję, iż udostępnią jej swoje bazy kibiców. Ma to ułatwić identyfikację pozostałych chuliganów, którzy brali udział w zamieszkach.

 

Zdecydowano też, że zatrzymani nie będą przewożeni do Bydgoszczy na przesłuchania, lecz tamtejsi prokuratorzy przyjadą do Warszawy i Poznania, by na miejscu ich przesłuchać i przedstawić im zarzuty.

 

Dariusz Bebyn, zastępca szefa Prokuratury Bydgoszcz-Północ powiedział PAP, że do przesłuchania zatrzymanych oddelegowano czterech prokuratorów. To oni zdecydują też czy skierować do sądu wnioski o areszt.

 

Po analizie materiałów zarejestrowanych przez monitoring, media i funkcjonariuszy prewencji, policjantom z Poznania i Warszawy, a także z Sosnowca, Szczecina i Bydgoszczy, udało się dotychczas ustalić tożsamość kilkudziesięciu uczestników zajść, do jakich doszło na stadionie tydzień temu.

 

W czwartek wojewodowie: mazowiecki i wielkopolski zdecydowali o zamknięciu stadionów w Warszawie i Poznaniu na najbliższe mecze.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?