PiS chce pokazać w Sejmie film "Mgła"

Klub PiS chce, aby w Sejmie odbył się pokaz filmu dokumentalnego "Mgła" dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem. Z prośbą o organizację seansu dla posłów klub zwrócił się do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

 

"Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Marszałka o zorganizowanie na terenie gmachu parlamentu RP przeznaczonej dla wszystkich zainteresowanych parlamentarzystów projekcji filmu dokumentalnego Mgła autorstwa Marii Dłużewskiej oraz Joanny Lichockiej, a także spotkania z osobami, których losy zostały przedstawione w filmie" - napisał do Schetyny szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w piśmie, do którego dotarła PAP.

 

Pomysł nie podoba się wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu (PO). - Filmu nie widziałem. Można go oglądać, ale poza Sejmem. Sejm nie jest od tego - powiedział.

 

Premiera filmu dokumentalnego "Mgła" dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w poniedziałek w warszawskim kinie Kultura. Na premierę przybył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

Film "Mgła" został zrealizowany przez Joannę Lichocką i Marię Dłużewską, a jego producentem jest "Gazeta Polska".

 

Zobacz zdjęcia z premiery


Dokument opowiada o wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku z perspektywy byłych urzędników Kancelarii Prezydenta. W filmie występują Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski i Paweł Zołoteńki. Opowiadają m.in. o atmosferze wokół lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości do Katynia, o tym, w jaki sposób dowiedzieli się o katastrofie, co czuli obserwując tłumy żegnające ofiary przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Janek 13:03:42 | 2011-01-06
Tutaj można pobrać ten dokument:
http://pobierz.dlapolski.pl/2011/01/mga-film-dokumentalny.html 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?