Białystok: Przez śnieg zawalił się dach sklepu

Pod ciężarem zalegającego śniegu zawaliła się część dachu jednego z supermarketów w centrum Białegostoku. Z powodu Nowego Roku sklep był nieczynny, nikomu nic się nie stało - poinformował PAP w sobotę rzecznik podlaskiej straży pożarnej Marcin Janowski.

 

Dokładnie nie wiadomo, kiedy doszło do zdarzenia, które miało miejsce przy ul. Słonimskiej, niedaleko Urzędu Miejskiego. Strażacy zostali powiadomieni po południu przez ochronę obiektu. Według Janowskiego, mniej więcej połowa dachu sklepu została zniszczona, wysokość strat materialnych nie jest na razie znana. Teren został zabezpieczony.

W województwie podlaskim od początku grudnia spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu (różne są dane w zależności od regionu województwa), pokrywa miejscami, biorąc też pod uwagę zawiewanie przez wiatr, może przekraczać pół metra. Nadzór budowlany przypomina właścicielom budynków o konieczności ośnieżania dachów, zwłaszcza że mokry w czasie odwilży i opadów deszczu śnieg jest wielokrotnie cięższy niż świeży.

W województwie podlaskim w sobotę temperatura jest bliska zeru, z przerwami pada śnieg, miejscami śnieg z deszczem, wieje silny wiatr.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?