PAH prosi o prezenty dla potrzebujących

Polska Akcja Humanitarna zachęca, by przed świętami pamiętać nie tylko o prezentach dla najbliższych, ale i darach dla potrzebujących. Dlatego umieściła na stronie www.podarnik.pl specjalny zestaw programów pomocowych. Każdy może je wesprzeć prostym przelewem online.

 

- Zachęcamy do tego, żeby pomagać nie tylko przy okazji świąt Bożego Narodzenia, ale święta są dobrym momentem, żeby pomyśleć o potrzebujących i zacząć stałą współpracę z Polską Akcją Humanitarną - powiedziała Olga Blumczyńska z PAH.

 

Polska Akcja Humanitarna szczególnie zachęca do wspierania tegorocznych powodzian. Przeznaczony dla nich program pomocowy polega na zakupie węgla do ogrzewania domów zimą. PAH zwraca uwagę, że mrozy są problemem szczególnie dla osób starszych, samotnych i niezamożnych, a zakup opału sprawi, że powodzianie spędzą w ogrzanych domach nie tylko święta, ale i pozostałe zimowe miesiące.

 

W ramach podarunków dla potrzebujących można też wesprzeć kampanię "Świat bez głodu", czyli pomóc dożywiać dzieci, matki karmiące i kobiety w ciąży w krajach Afryki wschodniej. Inna opcja dostępna na stronie www.podarnik.pl to wsparcie dla szpitala w Korei Północnej. Chętni mogą również przeznaczyć środki na zestawy sanitarne dla mieszkańców południowego Sudanu i Autonomii Palestyńskiej; posłużą one tamtejszej ludności uzyskać dostęp do wody pitnej i polepszyć warunki sanitarne. Jest też możliwość przeznaczenia środków na naukę czytania i pisania w krajach rozwijających się.

 

Podarnik.pl to strona uruchomiona w ramach portalu gazeta.pl niedługo po trzęsieniu ziemi na Haiti w styczniu 2010 r. Przy jej pomocy można obecnie udzielić wsparcia nie tylko pięciu programom pomocowym Polskiej Akcji Humanitarnej, ale i Komitetowi Ochrony Praw Dziecka.

 

Kwoty, jakie można jednorazowo przeznaczyć na pomoc, to w zależności od wybranego programu od 20 do 100 zł. Płatności dokonuje się online, dostępne formy to: eCard, przelewy internetowe Inteligo i mTransfer oraz przelewy online banków Nordea, WBK, BPH, PKO oraz Multibanku.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?