Rozpoczęła się II tura wyborów samorządowych

niedzielę rano głosowanie w II turze wyborów wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast rozpoczęło się w 728 gminach - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Głosowanie trwa we wszystkich obwodach, z wyjątkiem kilku w szpitalach i aresztach śledczych, gdzie rozpocznie się nieco później.

 

Na porannej konferencji prasowej PKW poinformowano, że były dwa miejsca, gdzie rozpoczęto głosowanie z niewielkim opóźnieniem.

 

W Miechowie (woj. małopolskie) głosowanie w jednym z obwodów rozpoczęło się z 15- minutowym opóźnieniem, bo były kłopoty z wejściem do budynku - zamarzły zamki w drzwiach. Natomiast w jednym z obwodów głosowania w Płocku (woj. mazowieckie) głosowanie rozpoczęło się z 18-minutowym opóźnieniem, bo nie przybyła na czas osoba odpowiedzialna za otwarcie drzwi.

 

W II turze głosowania wybieranych jest 409 wójtów, 272 burmistrzów i 55 prezydentów miast. Szef PKW Stefan Jaworski poinformował, że w 10 gminach głosowanie przełożono na 19 grudnia z powodu rezygnacji kandydatów.

 

Na konferencji PKW poinformowano, że nie ma zbyt dużej liczby sygnałów o naruszeniu ciszy wyborczej - zdarzyły się drobne incydenty np rozwieszanie plakatów, czy rozrzucanie ulotek - takich przypadków było kilkanaście w skali kraju.

 

PKW w ciągu dnia poda kilkakrotnie dane o frekwencji wyborczej z 16 województw i 28 największych gmin w kraju, które liczą ponad 100 tys. mieszkańców.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook