Prezydent: weźmy udział w wyborach

- Weźmy udział w wyborach samorządowych; oddajmy nasze głosy z rozwagą i namysłem - zaapelował prezydent Bronisław Komorowski w ostatnim dniu kampanii wyborczej. Podkreślił, że powszechny udział w niedzielnym głosowaniu będzie znakiem, że miliony Polek i Polaków są prawdziwymi gospodarzami kraju.

 

W piątkowym telewizyjnym wystąpieniu prezydent powiedział, że konstytucja jednoznacznie zobowiązuje go do stania na straży bezpieczeństwa państwa. Dlatego - jak mówił - przebywa obecnie w Lizbonie na szczycie NATO, gdzie "decyduje się nowa strategia Sojuszu, gdzie zapadają decyzje o przyszłości paktu, decyzje ważne dla bezpieczeństwa Polski".

- Pilnuję, aby sprawy polskie szły w dobrym kierunku - zapewnił prezydent. Jednocześnie podkreślił wagę wyborów samorządowych dla przyszłości kraju. - One zadecydują o przyszłości naszych małych ojczyzn, naszych wsi, miasteczek i miast. O przyszłości tej naszej i wielkiej, pięknej ojczyzny - powiedział Komorowski.

Zaapelował, aby w niedzielnym głosowaniu wybrać "najlepszych organizatorów, najbardziej kompetentnych społeczników i samorządowców". - Wybierzmy tych, którzy się sprawdzili, ale dajmy też szansę młodym i zdolnym - powiedział prezydent. Wzywał też, aby pamiętać o kandydujących kobietach, bo - jak podkreślił - "nic nie zastąpi ich kobiecej mądrości życiowej i rozwagi".

- W wyborach samorządowych każda wrzucona do urny kartka wyborcza ma szczególną wagę. Pojedynczy głos może przecież przesądzić o tym, kto zostanie radnym, wójtem lub burmistrzem - zaznaczył Komorowski.

W opinii prezydenta, Polska po 20 latach samorządności jest lepsza, bardziej gospodarna, szybciej się rozwija, jest piękniejsza i bardziej ambitna. - Naprawdę mamy z czego być dumni - mówił.

Podkreślił jednocześnie, że obecnie "to samorządy, tak jak kiedyś parlament, rząd czy prezydent, mają największy wpływ na jakość naszego codziennego życia".

- Drogi i chodniki, szkoły i przedszkola, orliki, przychodnie i szpitale - to zadania samorządów. Te wszystkie sprawy są ważne dla każdego obywatela, również dla mnie, jednego z mieszkańców warszawskiego Powiśla - powiedział prezydent.

Dlatego - oświadczył Komorowski - w niedzielę uda się do lokalu wyborczego, by "oddać głos na osoby, które będą dbały o to, co dzieje się za naszym oknem, na naszej ulicy".

W opinii prezydenta, w niedzielę do urn wyborczych powinny zaprowadzić nas: "troska o przyszłość naszych dzieci, chęć poprawy jakości naszego codziennego życia w poczuciu dumy z własnej gminy, regionu i z całego kraju". "Polityczny zgiełk nie może przecież przesłonić tego, co nas łączy" - mówił Komorowski.

"Pokażmy naszym powszechnym udziałem w wyborach, że to my, miliony Polek i Polaków jesteśmy prawdziwymi gospodarzami kraju. Głos każdego z nas naprawdę jest bardzo, bardzo ważny. Spotkajmy się więc w niedzielę 21 listopada przy urnach wyborczych" - zaapelował prezydent.

Oceniając, że "Polska samorządna jest jedną z największych zdobyczy naszej wolności", Komorowski podziękował tym, którzy 20 lat temu "mieli odwagę poprowadzić nasz kraj w kierunku decentralizacji, w kierunku samorządności lokalnej".


- W roku dwudziestolecia polskiej reformy samorządowej dziękuję wielu tysiącom radnych, wójtów, burmistrzów, licznym prezydentom miast, starostom i marszałkom, a także pracownikom samorządowym za ich pracę i osiągnięcia we wszystkich minionych pięciu kadencjach samorządu - powiedział prezydent.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook