Macierewicz chce międzynarodowego śledztwa

Poseł PiS Antoni Macierewicz powiedział, że przyjechał do USA z byłą minister spraw zagranicznych Anną Fotygą, aby przekazać politykom amerykańskim apel Polaków o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem.

 

Według dotychczasowych sygnałów, uzyskanie amerykańskiego poparcia dla tej inicjatywy może się okazać bardzo trudne.

 

- Przywieźliśmy 300 tysięcy podpisów Polaków, którzy są zaniepokojeni tym, jak prowadzone jest to postępowanie, niejasnościami, narastającymi komplikacjami, brakiem jakiejkolwiek informacji i niszczeniem dowodów. Polska strona nie posiada oryginałów ani pierwotnych kopii nagrań z czarnych skrzynek. Rodziny nie posiadają protokołów sekcji zwłok - powiedział we wtorek Macierewicz.

 

- Polacy są zaniepokojeni wieloma nieprawidłowościami, które w istocie sprawiają, że pod coraz większym znakiem zapytania stoi wyjaśnienie tej straszliwej tragedii. Polacy, zmobilizowani tą trudną sytuacją, zebrali te 300 tysięcy podpisów, które przedstawiono marszałkowi Sejmu, premierowi i prezydentowi, a teraz przekazujemy je przedstawicielom Kongresu Stanów Zjednoczonych - oświadczył poseł.

 

- Prowadzimy te rozmowy dzisiaj, będziemy je prowadzić jutro i o wszystkim poinformujemy - dodał.

 

Macierewicz, który przewodniczy grupie parlamentarnej ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, poinformował też, że apel o międzynarodowe dochodzenie w tej sprawie zostanie poza tym przekazany w siedzibie UE w Brukseli.

 

Przebywający w Waszyngtonie polscy politycy PiS pragną się spotkać m.in. z republikańskim kongresmanem Peterem Kingiem, który w kwietniu zgłosił projekt rezolucji wzywającej do powołania międzynarodowej komisji w sprawie przyczyn katastrofy.

 

Nie udało się na razie uzyskać potwierdzenia z biura kongresmana Kinga, czy do spotkania dojdzie. Jego rzecznik nie odpowiedział na kilkakrotnie ponawiane pytania na ten temat, pozostawione na jego automatycznej sekretarce.

 

Zastrzegające sobie anonimowość źródło dyplomatyczne powiedziało PAP, że rezolucji kongresmana Kinga nie poparł dotychczas żaden członek Kongresu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (21)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kinga 18:29:37 | 2010-11-17
Nie mieli wyboru, bo lecieli z prezydentem Kaczyńskim.

... który stał za ich plecami z pistoletem w ręku,

Zastrzelić by ich nie zastrzelił, ale po sądach ciągałby i może pracy pozbawił. Wiadomo co było po locie do Gruzji.

zakłócał GPSy, wyłączał latarnie radiolokacyjne, a po wszystkim podrobił stenogramy i skasował wszystkie dane z nośników cyfrowych pasażerów TU-154.

Gdyby prezydent podjął decyzję o locie na inne lotnisko, to nie byłoby katastrofy. To jest sedno sprawy, a reszta to próby odwrócenia uwagi od tego sedna.
A teraz jeszcze miesza szyki umiłowanemu rządowi i podsyca teorie spiskowe.

Rząd ma się coraz lepiej dzięki braciszkowi zmarłego prezydenta. Aż za dobrze ma się, a to może być szkodliwe.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~witek 18:14:04 | 2010-11-17
...i jeszcze kazał Tuskowi oddać śledztwo w ręce generał Anodiny. POmatołki nie mają żadnego konceptu oprócz obwiniania za wszystko Kaczyńskiego. Wyznawcy Tuska przypominają mi w tym hitlerowców, dla których wszystkiemu winni byli Żydzi.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~robert 18:07:59 | 2010-11-17
 Odnośnie tej mgły...jeśli dobrze pamiętam, to 10 kwietnia oglądałem też bbc world (może cnn?) na żywo i pokazywali prognozę pogody ze zdjęć satelitarnych ze Smoleńska. Naturalnie była na tych zdjęciach mgła. Jeśli ktoś ma link do tego materiału, to mógłby go udostępnić ;-) Bardzo chętnie zobaczyłbym jeszcze raz na jakim obszarze była ta mgła.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~K.M. 15:12:29 | 2010-11-17
Nie mieli wyboru, bo lecieli z prezydentem Kaczyńskim.

... który stał za ich plecami z pistoletem w ręku, zakłócał GPSy, wyłączał latarnie radiolokacyjne, a po wszystkim podrobił stenogramy i skasował wszystkie dane z nośników cyfrowych pasażerów TU-154.
A teraz jeszcze miesza szyki umiłowanemu rządowi i podsyca teorie spiskowe.

Wielką wiarę niektórzy z Was mają...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~realista 13:52:07 | 2010-11-17
Gdyby Alkaida prowadziła śledztwo, to może też dowiedzielibyśmy się że 9/11 zdarzył się w wyniku błędu pilota ;-)

pokazywarka.pl/e4l4az/

A gdy śledztwo prowadzi fachowiec z dziedziny katastrof lotniczych były pilot i konstruktor Antoni Macierewicz to wiemy że był to zamach,sztuczna mgła,zakłócenia elektroniczne ,wybuch bomby na pokłazie ,otrucie pasażerów a na koniec dobijanie tych którzy przeżyli a niewykluczone że karetki wywiożły niektórych pewnie na Kołymę a znając wyobraźnię Pana Antoniego nie wykluczone kolejne rewelacje np.świadkowie widzący w lesie myśliwego z dwuturką wyglądem przypominającego........Myślę że są to wystarczające i przekonujące argumenty dla USA 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 13:26:18 | 2010-11-17
Smieszy mnie jezeli ktos pisze ze przeciez piloci nie powinni ladowac w takich warunkach. Zapewniam was ze gdyby mieli wybor to by nie lądowali.

Nie mieli wyboru, bo lecieli z prezydentem Kaczyńskim.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~i 12:09:18 | 2010-11-17
Gdyby Alkaida prowadziła śledztwo, to może też dowiedzielibyśmy się że 9/11 zdarzył się w wyniku błędu pilota ;-)

pokazywarka.pl/e4l4az/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~brook 11:57:15 | 2010-11-17
Gdyby to nie był zamach, to Rosja nie tylko zaprosiłaby naszych specjalistów od katastrof samolotowych, ale również i fachowców z innych krajów.
Nie zrobili tego, bo mają coś na sumieniu. Nasz rząd nie naciskał i nadal nie naciska na nich, bo też jest w zamach zamieszany.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomek 11:48:55 | 2010-11-17
Mnie zastanawia jaka była rola w tej katastrofie samolotu IŁ-76 który krążył nad lotniskiem przed polskim Tupolewem. Samoloty do chemicznego rozpraszania chmur to są właśnie IŁ-76, częstr używane przez Rosjan nad Moskwą podczas parad wojskowych. Może z niego wyrzucano substancję mającą działanie kondensacyjne? A może wykonał jeszcze jedno okrążenie i zmusił naszych pilotów do obniżenia lotu?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

m0cna 11:14:52 | 2010-11-17
Źródła mgły mogą być różne

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook