Ustawa może nie załatwić problemu dopalaczy

Ustawa o dopalaczach może nie powstrzymać uzależnionych i wydatków na ich leczenie. Do tego producenci owych specyfików są wyjątkowo przebiegli, trudno więc będzie z nimi wygrać - czytamy w "Polska The Times".

 

- Sukcesem jest już sama ustawa zakazująca możliwości handlu dopalaczami, ale dopiero przyszłość wykaże, jaki będzie jej efekt. Chciałbym podzielać optymizm premiera, ale to jest dopiero początek - powiedział gazecie prof. Jerzy Smorawiński, rektor AWF w Poznaniu, międzynarodowy ekspert od dopingu w sporcie.

 

Jego zdaniem trwająca w sporcie systematyczna walka z dopingiem przyniosła dość dobre wyniki dlatego, że objęła samych sportowców startujących w dużych imprezach, a jednocześnie zaangażowały się w nią międzynarodowe instytucje, agencje, rządy. W przypadku dopalaczy, tłumaczy poznański profesor, zadanie jest o wiele trudniejsze, a przeciwnicy dysponują ogromnymi pieniędzmi, sztabami prawników oraz przemysłem, znajdującym kolejne substancje.

 

Tymczasem np. już w tym roku Wielkopolski Oddział NFZ zrefundował leczenie 3748 młodych ludzi, którzy brali środki psychoaktywne.

 

Więcej w "Polska The Times".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 08:44:46 | 2010-10-12
Co do dopalaczy- proszę amatorów,żeby tak do końca nie dopalali,trzeba zostawić małą próbkę dla lekarzy z Oddz. IOM lub Toksykologii, no i paragon ze sklepu,żeby można było wynająć prawnika,który oskarży sprzedającego- o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub śmierć. I jeszcze przechowujcie opakowanie, aby dało się zdjąć odciski palców[gdzie zakupiono towar]. Jeśli zauważycie,że sprzedawca pracuje w rękawiczkach...darujcie sobie świąteczne zakupy...nie doczekacie jutra.
   Prohibicja zakończyła się zatrzymaniem Al Capone. To jest ten podstawowy sukces NIETYKALNYCH  No masz ,jak teraz umrę to znaczy ,że sprzątnęła mnie mafia wynajęta przez gimnazjalistów. Dlatego potrzebna jest Org. Nessa-w szkołach- monitorować!!!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 08:31:34 | 2010-10-12
Sukcesem jest już sama ustawa - nawet nie warto tego komentować.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 07:52:51 | 2010-10-12
Był sobie kiedyś odważny czlowiek,który wprowadził prohibicję. Szkoda,że brakuje nam odwagi do tego ,aby bronić godności człowieka od poczęcia .

Prohibicja skończyła się klęską. Prawne całkowite zakazanie czegoś nie rozwiązuje problemu, tym bardziej w dzisiejszych czasach, chociaż oczywiście jakieś prawne zakazy mają znaczenie. Ważniejsze jest jednak uświadamianie ludzi. Ilość aborcji w Polsce zmniejszyła się, bo coraz więcej ludzi jest przekonanych, że aborcja jest zabiciem dziecka, ale kto chce, to aborcji dokona i całkowity zakaz nie przeszkodzi - kupi tabletkę wczesnoporonną albo wyjedzie za granicę.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~teresa 07:37:38 | 2010-10-12
Był sobie kiedyś odważny czlowiek,który wprowadził prohibicję. Szkoda,że brakuje nam odwagi do tego ,aby  bronić godności człowieka od poczęcia .
   I jak to mówi reklama? Co mamy jeszcze do zrobienia po robocie? Skrzyneczkę piwa ? Ciekawe kto będzie leczył alkoholików,wypłacał zasiłki dla bezrobotnych, zasiłki dla dzieci itd. Ten rząd jest strasznie bogaty! Kupa kasy w budżecie, nawet  innym można pożyczać...Racja.TV musi zarobić,żeby kupić jakiś denny film za granicą,tak denny,że można go obejrzeć tylko po piwie.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook