Śląskie: policjanci rozwikłali sprawę zabójstwa sprzed 19 lat

(fot. depositphotos.com)

Policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - tzw. Archiwum X - ustalili prawdopodobnego sprawcę zabójstwa 65-letniej kobiety w 2000 r. w Bytomiu.

 

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka śląskiej policji podisnpektor Aleksandra Nowara, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o to 47-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu. Grozi mu dożywocie.

 

Śledczy nie podają, czy podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. "Ze względu na specyfikę tej trudnej sprawy nie informujemy na razie o szczegółach" - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka katowickiej Prokuratury Okręgowej Marta Zawada-Dybek.

 

17 marca 2000 r. w Bytomiu w mieszkaniu należącym do 65-latki znaleziono leżące na ziemi ciało kobiety. Mieszkanie było splądrowane, a na twarzy i ciele kobiety były widoczne obrażenia. Sekcja zwłok wykazała, że została uduszona. Wykonane wówczas na miejscu zdarzenia czynności i prowadzone postępowanie nie pozwoliły policjantom ustalić sprawcy zbrodni. Sprawa została więc umorzona.

 

Po latach zajęli się nią ponownie kryminalni ze śląskiego Archiwum X, którzy skrupulatnie przeanalizowali akta. Podjęli współpracę z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy - wykorzystując nowoczesne metody badań - ponownie poddali analizie zabezpieczony w 2000 r. materiał dowodowy. To naprowadziło policję na trop 47-letniego mieszkańca jednej z podgliwickich miejscowości. Dalsze ustalenia prowadzone przez śląskich śledczych pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny oraz przedstawienie mu zarzutów.

 

W skład elitarnego zespołu tzw. Archiwum X wchodzą najlepsi, niezwykle doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które przed laty zostały umorzone, a które - przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych - mają teraz szansę na rozwiązanie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?