Policja prosi dziennikarzy o przekazywanie nagrań wydarzeń w Białymstoku

(fot. PAP/Jakub Kamiński)

Podlaska policja zwróciła się w poniedziałek z prośbą do dziennikarzy, którzy rejestrowali przebieg sobotnich zgromadzeń w Białymstoku, o przekazywanie nagrań, na których zostały zarejestrowane przypadki łamania prawa.

 

Ma to pomóc w ustaleniu sprawców ataków na uczestników Marszu Równości.

 

Z prośbą do dziennikarzy zwrócił się rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa. Powiedział PAP, że dziennikarze tego dnia byli w wielu miejscach i mogą mieć zarejestrowane różne zdarzenia. Może to - jak mówił - pomóc w ustaleniu sprawców.

 

Dziennikarze, którzy mają takie materiały, proszeni są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku lub Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

 

Białystok: policja publikuje wizerunki i szuka osób podejrzanych o zajścia na sobotnim Marszu Równości >>

 

Pierwszy Marsz Równości przeszedł ulicami Białegostoku w sobotę po południu. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

 

Do tej pory policja zidentyfikowała i doprowadziła do komend ok. 30 osób, 25 bezpośrednio po marszu, kolejne - po opublikowaniu w niedzielę w internecie wizerunków podejrzanych. Kilka osób zgłosiło się na komendę samych, m.in. poszukiwany mężczyzna, który podejrzewany jest o pobicie 14-latka.

 

Funkcjonariusze nadal analizują zgromadzony materiał i wizerunki kolejnych poszukiwanych osób będą publikowane na bieżąco.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?