Zawiercie: woda zanieczyszczona bakteriami coli; trwa dezynfekcja i płukanie sieci

(fot. depositphotos.com)

W wodzie dostarczanej do części domów i mieszkań w około 50-tysięcznym Zawierciu (Śląskie) wykryto w piątek bakterie z grupy coli; woda jest niezdatna do spożycia - podały miejskie służby. Rozpoczęto dezynfekcję i płukanie miejskiej sieci wodociągowej.

 

"Woda jest nieprzydatna do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń oraz mycia rąk i do kąpieli. Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu" - poinformowało Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu.

 

Jak podają Wodociągi, zagrożenie występuje na osiedlach: Centrum, Stary Rynek, Argentyna, Borowe Pole, Zuzanka. W piątek po południu pojawiły się tam beczkowozy z wodą zdatną do picia po przegotowaniu. Pozostałe osiedla mogą korzystać z wody bez problemów.

 

W mieście powołano sztab kryzysowy, którym kieruje dyrektor techniczny Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sylwester Myga. Szczegółowych informacji udziela mieszkańcom dyspozytornia RPWIK pod numerami telefonów 503 030 422 i 32 67 228 22.

 

"Zostały podjęte działania naprawcze, polegające na dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pracuje na bieżąco i koordynuje akcję. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie przygotowywało kolejne komunikaty i akcje pomocowe" - zapewniają wodociągowa spółka i urząd miasta.

 

Beczkowozy z wodą pitną stanęły przy ul. Blanowskiej w rejonie hali sportowej, a także na osiedlach Centrum (ul. Wyszyńskiego, parking przy banku BOŚ), Zuzanka (ul. Źródlana, przy drukarni Axon) i Argentyna (ul. Piłsudskiego), a niebawem kolejny beczkowóz pojawi się na osiedlu Borowe Pole, przy ul. Borowej w pobliżu sklepu Społem.

 

Na stronach internetowych miasta i RPWiK opublikowano wykaz prawie 180 ulic, gdzie woda nie jest zdatna do picia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?