19 czerwca walne zgromadzenie wybierze zarząd stowarzyszenia Wiosna

(fot. facebook.com / Szlachetna Paczka)

Na 19 czerwca kurator stowarzyszenia Wiosna zwołał walne zgromadzenie jego członków w celu wyboru prezesa i zarządu. Do udziału w zebraniu zaproszeni zostali także przedstawiciele innych środowisk zainteresowanych sytuacją, w tym partnerzy stowarzyszenia.

 

Zgodnie z KRS stowarzyszenie Wiosna nie ma obecnie zarządu.

 

"Najgorszy dla stowarzyszenia jest stan niepewności" - powiedział na środowej konferencji prasowej prawnik Karol Tatara, wyznaczony przez sąd na kuratora stowarzyszenia Wiosna, słynącego ze Szlachetnej Paczki.

 

Kurator od 20 maja sprawuje pieczę nad Wiosną. Zaznaczył, że partnerzy stowarzyszenia (w tym duże firmy sponsorujące działania organizacji, w tym Szlachetną Paczkę - PAP) oczekują uporządkowania sytuacji. Przedstawiciele partnerów zostali także zaproszeni do udziału w walnym zgromadzeniu.

 

Podczas zaplanowanego na 19 czerwca w siedzibie stowarzyszenia w Krakowie 18 członków stowarzyszenia wybierze zarząd i prezesa. Zgodnie z analizą prawną sporządzoną przez kuratora ani Joanna Sadzik, ani ks. Grzegorz Babiarz, którzy uważali, że są prawowitymi prezesami, nie są członkami stowarzyszenia, a to oznacza, że nie mogą głosować podczas walnego zgromadzenia. Sadzik i Babiarz nie mogą także zostać wybrani na członków zarządu.

 

W walnym zgromadzeniu ma prawo brać udział ks. Jacek Stryczek, który jest członkiem stowarzyszenia.

 

Stan niepewności w stowarzyszeniu trwa od 4 lutego, kiedy Joanna Sadzik została odwołana z funkcji prezesa i złożyła pisemną, a tym samym skuteczną rezygnację ze stanowiska. Z analizy kuratora wynika, że od tamtego czasu stowarzyszenie nie miało zarządów powołanych zgodnie z prawem, co oznacza, że decyzje Sadzik i Babiarza podejmowane od 4 lutego nie są skuteczne.

 

Karol Tatara dopytywany przez dziennikarzy o sytuację finansową stowarzyszenia zaznaczył, że jest ona dobra i stabilna. W nieoficjalnych rozmowach pracownicy Wiosny przyznali, że odkąd w stowarzyszeniu jest kurator, to sytuacja w organizacji "uspokoiła się". 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook