Ks. Babiarz wrócił do stowarzyszenia Wiosna, by pełnić funkcję prezesa

(fot. Fakty RMF FM / youtube.com)

W poniedziałek ks. Grzegorz Babiarz wrócił do stowarzyszenia Wiosna, organizującego Szlachetną Paczkę, aby pełnić funkcję prezesa. W oświadczeniu dla PAP ksiądz napisał, że "po dwóch miesiącach bezprawia najważniejsze jest przywrócenie bezpieczeństwa w Wiośnie".

 

Telefon Joanny Sadzik, której zarząd w ostatnich dwóch miesiącach szefował Wiośnie, był w poniedziałek poza zasięgiem.

 

Ksiądz Babiarz twierdzi, że nadal jest prezesem Stowarzyszenia WIOSNA>>

 

Jak wynika z relacji współpracowników Wiosny, ks. Babiarz przyszedł w poniedziałek do stowarzyszenia. Wcześniej nie pojawiał się, ponieważ za władze stowarzyszenia uważała się Joanna Sadzik (wcześniej dyrektor projektu Szlachetna Paczka) i jej zarząd: Anna Wilczyńska, Dominika Langer-Gniłka, Jakub Marczyński. Według nieoficjalnych informacji ksiądz poinformował pracowników, że jeśli nie podporządkują się poleceniom, to zostaną zwolnieni.

 

 

W poniedziałek ks. Grzegorz Babiarz przysłał PAP oświadczenie, w którym napisał że "od 11 lutego 2019 roku Wiosną zarządzały osoby do tego nieuprawnione - prawo określa je mianem uzurpatorów". Dodał, że "dzisiaj, po dwóch miesiącach bezprawia najważniejsze jest przywrócenie bezpieczeństwa w Wiośnie". Jak wyjaśnił, chodzi zarówno o finanse, jak i o dane wrażliwe, czy personalne. "Wiosna przecież przeniknęła sobą całą Polskę, gromadząc wokół siebie nie tylko wolontariuszy i darczyńców, ale również niesamowitą wiedzę o polskim społeczeństwie" - czytamy w oświadczeniu.

 

Joanna Sadzik, odwołana początkiem lutego, ponownie prezesem Stowarzyszenia WIOSNA >>

 

Grzegorz Babiarz podkreślił także: "Nie boję się powiedzieć, że sytuacja Stowarzyszenia WIOSNA to obecnie sprawa wagi państwowej".

 

Pod koniec marca sąd zdecydował o zmianie w KRS stowarzyszenia i wykreśleniu nazwiska Joanny Sadzik jako szefowej Wiosny. Jednocześnie nie podjął decyzji o wpisaniu ks. Grzegorza Babiarza jako prezesa stowarzyszenia. W KRS wciąż nie ma nazwiska prezesa Wiosny. Pełnomocnik ks. Babiarza Paweł Kusak poinformował, że wpis taki jest formalnością.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.63

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook